Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Otthoni kenyérsütésnél, az...

Otthoni kenyérsütésnél, az első kelesztés gyönyörűen feljön a duplájára. Az átdolgozás, formázás után a kenyérsütő tálban nem akar feljönni. Segítséget kérnék, hogy mi lehet a hiba? Köszönöm válaszotokat.

Figyelt kérdés

#Nem kel meg a kenyér
2022. jún. 17. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Hát ezt így nehéz megállapítani, az első kelesztés hogyan, milyen formában történik, mit jelent az átdolgozás, formázás, aztán a második kelesztés hogyan, milyen formában történik?
2022. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az első írja. Igazából az első kelesztéssel megkel a kenyér, ha utána átdolgozod, kb az tönkretehet mindent. Kinyomja a levegőt amit az élesztő beletett és az élesztő ereje addigra elfogy, nem fog újrakelni.

Az első duplájára kelesztés után már csak óvatosan szabad formázni. Utána még 30 perc és sülhet.

2022. jún. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy nagyon kigyúrtad belőle a levegőt?
2022. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig így járok.

Szerintem nem kell hagyni megkelni, csak hogy meginduljon, utána begyurni, és készreformázni, keleszteni, sütni. De még így nem próbáltam ki.

2022. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hagyom megkelni, de utána már nem gyúrom át még egyszer, csak óvatosan formázom. Így kimegy belőle valamennyi levegő, de nem az összes és utána simán megkel újra.
2022. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!