Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Főzés előtt szoktátok-e mosni...

Főzés előtt szoktátok-e mosni a rizset, és mit csináltok a fehéres opaleszkáló mosólével?

Figyelt kérdés

Állítólag azért kell megmosni a rizst, mert a felületén rizsliszt van, amitől a főtt rizs összetapad. Egy főzet rizs mosásakor akár 1-2 liter zavaros, tejszerű mosólé is keletkezhet. A kérdés, hogy mire lehetne ezt a háztartásban, vagy esetleg a kertben felhasználni?

Hamar elkezd erjedni egyébként ez az oldat.



#mosás #oldat #rizsliszt #rizs #opaleszkáló #mosólé
2022. júl. 5. 02:43
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Hajmosásra jó állítólag, a magas vitamintartalma miatt, de még nem próbáltam, meg növényt öntözni, de utóbbival vigyázni kell, mert a növényföldben olyan baktérium vagy gomba is lehet, amit nem akarsz táplálni.

(„Rizset?” Helló, SzSzB megye :D)

2022. júl. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

he-he, valóban SzSzB!


legszívesebben rizsát írtam volna, iskolában még így hívtuk

2022. júl. 5. 02:56
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
és a rizst eszedbe sem jutott? 😃
2022. júl. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem szoktam megmosni. Parboiled rice néven fut, amit használok, ez kb forralt/elofozottnek fordítandó. Sosem ragad.
2022. júl. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem szoktam megmosni mégis pergős marad.
2022. júl. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Én mióta láttam az ilyen szemes dolgok ipari tárolását, már mindent mosok, babot, lencsét, mazsolát sütéshez.



De igen, 3-4× átmosom a rizst, és áztatni is szoktam mert elég undorító amikor rászárad a habja az edényre, és ilyen szürke.


Általában a növényeim locsolóvize lesz.

2022. júl. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Megmosom és a víz megy a lefolyóba
2022. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fárasztó96 ***** válasza:
Nem mosom. Egy az egybe megy az edénybe.
2022. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!