Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Különféle fűszereket mikor...

Különféle fűszereket mikor érdemes beletenni főzéskor az ételbe: elején, közepén, vagy a vége felé, vagy fűszere válogatja?

Figyelt kérdés
Mik a szabályok? Pl a sokak által használt paprikapor, vagy a paprikakrém - piros arany. Aztán a bors, szemesbors, szárított petrezselyemlevél, fokhagyma, vagy fokhagyma granulátum, őrölt kömény, köménymag - ezek a leggyakoribbak, amiket sztem mindenki használ. A sónak talán nem árt ha együtt fő az ételekkel.

2022. júl. 8. 04:54
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ezek mindegyikét bele lehet tenni a főzés elején. Az étel ehetetlen lesz majdhogynem, nemhogy ártana, ha együtt fő az étellel a só. Egyedül a friss zöldfűszereket nem szabad főzni, azokat a legvégén érdemes az ételbe tenni.
2022. júl. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Paprikaport az elején, mert az zsírban oldódik. A pirosaranyat is az elején, mert ha már folyadék van az ételben, nehezebb elkeverni. Szárított fűszert kb a főzés közepén érdemes, a frisset pedig ha már majdnem kész az étel, illetve talalaskor. A köménymagot is az elején érdemes, akkor picit atpiritva, intenzívebb íze lesz.
2022. júl. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
úgy hallottam, hogy a paprikaport nem szabad forró olajba tenni, mert keserűvé válik, igaz ez?
2022. júl. 8. 07:06
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem szokott keserű lenni. Mondjuk én bele teszem az olajba/zsírba, és kb rögtön, miután elkevertem, felontom
2022. júl. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
Ne olajjal főzz, hanem zsírral. Akkor lesz keserű a paprika, ha nem öntöd fel azonnal.
2022. júl. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Miért zsírral? Az olaj miért nem jó?


Annyi előnye lehet a zsírnak, hogy azt kenyérre is lehet kenni, hagyma, és kész egy vacsi. Olajjal ugyanez nem nagyon megy, olajos kenyér :/ az nem túl jó, akkor már inkább pörköltszaft. Zöldbabpörkölt szaftja kitűnő pirítóssal, ajánlom mindenkinek.

2022. júl. 8. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!