Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nemrég hallottam róla, hogy...

Nemrég hallottam róla, hogy lekvárokat gyümölcsből, így pl szilvalekvárt, mikrohulámú sütőben is el lehet készíteni: valaki kipróbálta ezt már, valóban működik?

Figyelt kérdés
Nem árt a gyümölcsnek, illetve a belőle készült lekvárnak a mikrohullám?

2022. júl. 12. 03:28
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2022. júl. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem árt.
2022. júl. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikróban nem, de a tűzhely sütőjében lehetséges.
2022. júl. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

KIpróbáltam, az eredmény ugyanolyan, mint a hagyományos módszerrel. (Meg mi baja lehetne a gyümmölcsnek, attól, hogy más valamivel melegíted? A mikró az élelmiszerekben lévö vizet melegíti, semmi mást nem csinál.)

Viszont van pár apróság, amire oda kell figyelni:

1. nem lehet igazán nagy adagot készíteni, az edényben 4-5 cm magasan lehet csak a gyümölcs.

2. Nem szabad a legmagasabb fokozaton készíteni, mert nem egyenletesen fö, illetve könnyen megég az edény pereménél.

3. Gyakran 1-2 percenként át kell keverni, hogy egyenletesen melegedjen.

4. Figyelni kell, hogy amikor már sürüsödik, könnyen ki tud futni.


Én csak akkor szoktam így csinálni, ha valamiböl kevés gyümölcs van - max egy liter lekvár lesz -, egyébként nem gyorsabb vagy egyszerübb, mint hagyományosan.

2022. júl. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fárasztó96 ***** válasza:
68%
Mi a gyümölcsöt összedarabolva megfőzzük, majd botmixerrel pépesítjük, a cukor és dzsemfixáló hozzáadása után megrottyantjuk, majd üvegekbe töltve száraz dunsztban hagyjuk kihülni. Mikró a fém kupakot nem szereti.
2022. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!