Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A sárgabarackról le szoktátok...

A sárgabarackról le szoktátok szedni a héját lekvárkészítéskor?

Figyelt kérdés
Mellette és ellene is olvastam érveket. Elvileg az íze jobb lesz, viszont kicsit darabosabb. Az állagát pl turmixolással lehet javítani? Illetve ti szoktatok ízesíteni? Én még régebben egyszer naranccsal ízesítettem, de végül semmi barack, csak erős narancs íze lett.

2022. júl. 15. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2022. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem szedtem le, kicsit darabosabbra is hagytam. Palacsintába pl. nekem így még finomabb volt.
2022. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

NEM! abban van egy csomó pektin, ami sűríti a lekvárt.

Én direkt darabosabban szeretem.


Szoktam csinálni különféle ízesített lekvárokat (csokis meggy, amarettos meggy,stb.) de a baracklekvárt csak natúr, kevés cukorral. :)

2022. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
A barackot hideg vízben megmosom, majd kimagozom, a hibás részeket kivágom.Héjastól a robotgépben pépesítem- Egy magas falú tepsit félig töltöm a péppel és a sütőbe teszem. Alacsony hőfokon rotyogtatom, amíg a leve elpárolog. Ekkor kilónként 31 dk cukrot keverek közé és még kb.félóráig főzöm.Akkor üvegekbe töltöm. celofánnal lekötözöm. és száraz dunsztba teszem.
2022. júl. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Őszintén szólva nálam kicsit még az is benne volt, hogy oké lekapkodom az 1 db fáról fél óra alatt a barackokat, meg kb 1 óra alatt megvan minden, de a hámozással el lettem volna kb 1 egész délután. Viszont így olvasva még kifejezetten pozitívnak is tűni :)
2022. júl. 15. 16:14
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Csak mert kérdeztél:

Mindig leszedem.

(De nem pontozom le, aki nem.)

Egyébként a pucolása a legkisebb gond, mert szűrőkanálban kb. tizessével lobogó forró vízbe mártom és egy mozdulattal, egyben lejön a héja.

És miért szedem le?

Mert én soha nem használok tartósítószert és ezzel kilövök egy lehetőséget, hogy romoljon.

2022. júl. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sose szedem le. Amikor direkt darabosra hagyom a lekvárt akkor kb 4be vágom hogy ne legyenek benne nagy héjdarabok. Ha meg turmixolom akkor pont olyan mint héj nélkül
2022. júl. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedem le. NAgymamámtól ugyan úgy tanultam a lekvárfőzést hogy le kell szedni, de nekem jobban ízlik úgy, ha rajta hagyom.
2022. júl. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%
Ha esetleg héja repül a barackra, azt mindenképpen elkergetem, mert nagyon rossz ízt ad a lekvárnak. Olyasmi, mintha egy öreg kakast főznénk bele. Meg könnyen megromlik tőle. Igaz, hogy darabosabb, de az a csontok miatt van, amit amúgy sem lehet megenni. Szóval héja nélkül készítjük.
2022. júl. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! Meg is főztem, végül nem hámozgattam, és így is nagyon szép állaga lett. Turmixolás után is kissé darabos, de kellően vitte a gép. Úgy csináltam, hogy a friss gyümölcsöt egy nagy edényben betettem a sütőbe, de nem főztem, csak annyi időre, hogy kicsit összeessen. A hideg sütőbe tettem be, amíg melegedett is benn volt, de így is kb 30 perc elég volt összesen. Utána dzsemfixel és cukorral kevertem össze és még citromlével ízesítettem. Felforraltam és kitöltöttem edényekbe. 14 kb gyümölcsből 25 üveggel lett +az első sütés után annyi leve, hogy nem mindet tettem bele, így egy üveg szörp is lett.

A héja csontját semmiképp nem tettem bele 😅

2022. júl. 16. 20:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!