Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Vissza lehet olvasztani a...

Vissza lehet olvasztani a kikristályosodott tejkaramellát?

Figyelt kérdés

Van egy zacskó tejkaramellám. (Hagyományosan, egyesével 2 féle papírba csomagolt téglatestecse formájúak.)

Némelyiknek isteni, krémes a belseje, még folyik. De egy jelentős része kikristályosodott, szinte ropogóssá vált benne a cukor, ezek már nem is ízlenek, és amíg bele nem harapok, nem látszik, melyik milyen.


A cukor olvadáspontja 160 fok körül van, tehát házilag elő lehet állítani.


Próbálta már valaki újrakrémesíteni, újra meglágyítani a kikristályosodott karamellt? Ha sikerült, hogyan csináltad?



2022. nov. 15. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem fel fog olvadni, de pont olyan nem lesz. Esetleg ha felolvadt tegyél hozzá egy kevés vajat. Ha olvadt, akkor tegyél sütőpapírt egy tálcára, arra öntsd ki, ne az edénybe kössön bele.
2022. nov. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Első sorban olyan módszerre gondolok, amivel a kockák egyben maradnak, pl így ahogy van betenni mikróba, sütőbe, gőz fölé vagy ilyesmi.


Karamellt / karamellszószt tudok magam is készíteni cukorból, és nem nagyobb felhajtás, mintha ezt akarnám megolvasztani. :) Szóval valami egyszerűt szeretnék, ha próbált már valaki ilyesmit.

2022. nov. 17. 02:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Végül papírcsomagolásával együtt betettem a sütőbe 180°C-on, majd amikor megláttam (kb. 10 perccel később), hogy a karamell kissé kifolyt az egyik csücskön, akkor kivettem. Tökéletes, isteni finom, krémes belsejű karamellé változott vissza! =)
2022. nov. 18. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!