Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Vákuum tasak fertőtlenítése,...

Surus kérdése:

Vákuum tasak fertőtlenítése, hogyan ?

Figyelt kérdés
Vettem egy készlet vákuum tasakot pumpával (10 tasak egy pumpa). Jól is működik, de a használati utasítás azt írja ha húst fagyasztottunk benne többet ne használjuk. Ez így nem környezet és pénztárca barát. Ti hogy fertőtlenítenétek ? (mert biztos nem fogom eldobni)

2022. nov. 24. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Én nem fertőtleníteném, kidobnám.
2022. nov. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha beleteszek pl. egy darab májat, a tasak majdnem többe van mint ami benne van. Biztos van olyan eljárás amivel újra felhasználhatóvá tehető (sav, lúg, atomrobbanás sugárzása stb.)
2022. nov. 24. 16:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne tegyél bele egy darab májat.
2022. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, az ilyesmit ki kell dobni.
2022. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A Tesco-ban nap mint nap nyers húst darálnak, a darálót se dobják ki a nap végén.
2022. nov. 24. 17:37
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A daráló nem is műanyagzacskóból van. Bírja a tisztítást, fertőtlenítést. A vákumtasak meg nem. Ezért van az beleírva a használati útmutatójába, hogy dobd ki és nem az, hogy fertőtlenítsd ki.
2022. nov. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem ismered ezt a vákuum zacskót, igen strapabíró (5 Fekete László nem tudná szétszakítani). (ami le van írva az szent ? (vagy dobd ki vegyél másikat (ez a fogyasztói társadalom))

Ha valaki azt mondaná, hogy a hideg hatására a húsban kifejlődik az örökéletű vérbaktérium ami aztán felmászik a tasak falára, ahol csak arra vár , hogy a torkodnak ugorjon akkor azt mondanám, hogy igazatok van, de így ?

2022. nov. 24. 18:20
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A vákuumzacskó MÜANYAGBÓL van, ami beveszi a szagokat és a zsiradékokat - meg a tisztíószereket is - , ezért nem lehet kitisztítani belöle teljesen a tárolt anyagokat, különös tekintettel a húsfélékre. (És nem azért nem, mert elszakadhatna!)

A húsdaráló FÉMBÖL van, ami nem vesz be sem szagokat, sem zsiradékot, ezen kívül bírja a FORRÓ vizet és erösebb tisztítószereket is, ezért lehet többször használni.


Nem véletlen van ráírva, hogy ez a fajta zacskó egyszer használatos, utána ki kell dobni.

2022. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A Tesco-ban amin feldarabolja a húst, hogy beleférjen a darálóba, az műanyagból van, azt se dobják ki (meg a műanyag vágódeszkákat se dobod ki minden pörkölt után).
2022. nov. 24. 20:01
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem ez a nap már nem lehet fárasztóbb, erre megláttam ezt a kérdést...

Szerintem tedd bele egy liter sósavba, aztán nézz rá 5 perc múlva, hogy maradt-e belőle valami

2022. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!