Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A krumplipüré miért lesz...

A krumplipüré miért lesz nyúlós massza, ha botturmix-szal csináljuk?

Figyelt kérdés
2023. febr. 24. 13:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Teljesen más, amikor kézi nyomoval készül. (csak most nagyon fáj a csuklóm, és turmixoltam).
2023. febr. 24. 13:46
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
A sikértartalma elkezd dolgózni,nyúlni.Legjobb kézi törővel aztán kézi habverővel kikavarni.Akkor nem lesz nyúlós
2023. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hú ezt nem tudtam. Köszi. Mondjuk ha ezt tudtam volna, hogy ez lesz belőle, inkább megsutottem volna. 😂
2023. febr. 24. 13:49
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

2-es, nagyjából majdnem jó a válasz, csak nem sok köze van a valósághoz.

Mivel sokan felpontoztak, így gondoltam belefér, hogy szembe menjek a hülyeséggel, és lepontozzalak, mert úgy se számít. :) Úgyhogy barátilag tettem, építő jelleggel. :)

A burgonya glutén mentes. Jó reggelt a most ébredőknek, gabona fehérjéről beszélgetünk. (nevezhetjük gluténnak, szejtánnak, sikérnek, egyik sincs a krumpliban. Köztudottan glutén-, tehát sikérmentes.)


Az elv azonban meglepően jól átültethető a krumplira!

A keményítő viselkedik így! A túl drasztikus mechanikai behatás, képes úgy kioldani a keményítőt, hogy egy ilyen ragacsos masszává kapaszkodnak össze egy nagy molekulaláncban.


Egy könnyű, szinte "habos" krumplipürét a lehető legkevesebb fizikai behatással kell elkészíteni.

Intenzív "habverést" már csak akkor szabad csinálni, ha fel van lazítva tejjel, és vajjal.

De ez az intenzív is relatív. Egy botmixer motorja több mint 10.000-et forog percenként. Ezt egy krumplipüré nem bírja ki.

Hogy arányba állítsam, mennyire kényes cucc:

Igényeskedni próbáló séfnek hazudott szakbarbár próbálkozó csinált olyat, hogy egészen finom szita szűrőn passzírozta át a megfőtt burgonyát, remélvén, hogy extrán krémes, csomómentes végeredményt kap.

Valóban csomómentes lett, csak kb. olyan mint a pálmatex ragasztó, olyan állagú.


Ha géppel akarod csinálni, akkor max ez a klasszik 2 karos habverő vethető be. A botmixer erre alkalmatlan.

2023. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi. 👌


Nem akarom géppel, soha többé. Eddig is mindig a hagyományos krumplitorovel készítettem, csak raestem a kezemre pár napja, és most erre nem alkalmas a jobb kezem, a ballal pedig nem sikerült, így előkaptam a turmixot.



Hát, az ember mindig tanul valami újat, meg főzés közben is. 😉

2023. febr. 24. 15:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez pontosan így van! (4-es vagyok)

30 éve mondta ezt nekem egy szakács, az első munkahelyemen:

Ebben a szakmában, csak nyugdíj előtt 1 hónappal nem tanul az ember...

... nem azért, mert akkor már nincs mit! Csak azért, mert akkor már megteheti, hogy nem érdekli! :)

2023. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Es akkor az elozo valaszolok kozul valaki leirna, hogy akkor hogy is lesz igazan finom?

Tényleg nagyon megkoszonn

2023. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
*ém lemaradt
2023. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Úgy van, minél jobban kidolgozod, annál nyúlósabb lesz.
2023. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

7

Mikor leszűröd a krumplit, nagyjából törd össze, vagy krumplinyomóval, vagy (hogy kevesebbet kelljen mosogatni) sima habverővel, mivel úgyis azzal érdemes folytatni.

Ha nagyjából összetört, akkor mehet hozzá egy kevés vajas tej. (fel szoktam forrósítani a tejet, bele a vaj, hogy olvadjon el benne, és ezt locsolom a krumpliba)

Nem szabad az elején az összeset beletenni, mert akkor a híg löttybe, csak kergetőznek a krumplidarabkák.

Olyan sűrűséget kell beállítani, hogy a sűrűségénél fogva, ahogy egymáshoz képest mozog a krumpli, pürésedjen.

Nem tudom jól leírni, mert érezni kell, ne m egy atom tudomány, sűrűbb állagtól kell elindulni, és 4-5 részben hozzáadni a vajas tejet, közben mindig csak annyira keverni habverővel, hogy a bele tett folyadékot felvegye.

Ha felvette, gyors mozdulatokkal szét lehet verni a darabos krumplit, de nem kell túlzásba esni. Ha teljesen felvette a folyadékot, és néhány gyors mozdulattal tovább pürésítettük, jöhet a következő adag hígítás.


Így egyetlen sima habverővel tökéletesebb krumplipürét lehet csinálni, (és kis gyakorlással még gyorsabban is) mint amit bármilyen gép csinálna.

2023. febr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!