Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha este meghamozom és felszele...

Ha este meghamozom és felszelem a krumplit, nem fog bebarnulni?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb mennyiségű ételt kell készítenem és az egyik köret krumplipuré lesz.

Ha péntek este meghamozom, felszelem(este 9 körül) és másnap reggel (4-5korul) főzöm, addigra megbarnul a krumpli?

Illetve ha a rántotthúst este(9kor) panirozom de másnap 6kor sütöm, addigra nem puhul meg a prézli?



2023. márc. 11. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Tedd vízbe, hogy ellepje, hűvös helyre. Nem lesz semmi baja reggelig.
2023. márc. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
De.
2023. márc. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Víz alatt biztos nem.

De legyen rajta bőven víz, mert a krumpli felszív némi vizet, és ha kevés van rajta, akkor másnapra a tetején nem lesz víz, és a felső réteg megfeketedik.


A bunda elvizesedik, és rosszabul is sül.

Másnap reggel 6-kor, vagy este 6-kor sütöd? Érdemes úgy eltenni, hogy van egy kis morzsa a szeletek között.

2023. márc. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Mi úgy szoktuk, hogy annyi vizet rakok bele, ami elfedi és rakok bele egy poharat, lefordítva, nem tudom miért de működik, nem barnul be.
2023. márc. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
A a 3. Választ adnám.
2023. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem barnult be a krumpli, meghamozva felszelve vízbe raktam és tökéletes volt ígyis.

Bár este 9-10 között csináltam és reggel már 4kor elkezdtem főzni. (burgonyapure lett belőle)

A húst este 11re pergettem be és másnap 6kor kezdtem sütni.

Ez is jó volt, bár picit nyirkos lett, de nagyon minimálisan.

Máskor a húst megtöltöm, fűszerezem és majd reggel pergetem, ha kevés főre fogok tálat csinálni.

Csak most 12 főre főztem és a húson kívül még 5 ételt kellett elkészítenem + püré és steak burgonya.

Így pedig ez a kényelmesebb megoldás, főleg hogy van egy 3,5 hónapos bebim. (nagyon jó alvó, fél 7-kor kelt)

Ezeket csak azért írtam le, ha lenne olyan aki hasonlót kérdezne, akkor "lássa" a végeredményt is.

2023. márc. 20. 08:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy piskótából, kérdező, ügyes vagy!

És köszi az infót.

2023. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!