Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet főt tojást...

Hogyan lehet főt tojást készíteni, ha nincs gáz és villanyrezsó sem. Ami van: Mikró, villanysütő a gáztűzhelyben, olajnélküli sütő, szendvicssütő, lapos elektromos sütőedény. Tényleg nincs mód arra, hogy a mikróban ne robbanjon fel a tojás?

Figyelt kérdés

#tojás #hogyan főzzek tojást gáz nélkül #nincs rezsó
2023. máj. 16. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Edénybe víz, lefedni fedővel, és ezt be a sütőbe. De csak fém részek legyenek rajta, műanyag ne.
2023. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 harebell ***** válasza:
72%
Mikróban buggyantott tojást tudsz készíteni, tehát egy bögre vagy pohár vízbe beleütöd a tojást és úgy melegíted. (Alacsonyabb teljesítményen, félperces etapokban érdemes).
2023. máj. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Mikróban NEM csinálunk tojást, ez alap, de a sütőben simán mehet, úgy, ahogyan az első válaszoló írja :)
2023. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vízforralód sincs?


Az olaj nélküli sütő air fryer?

Mert akkor itt a megoldás:

https://www.youtube.com/watch?v=W2B3I83LYlo

2023. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Sütőben én úgy szoktam, hogy beleütöm valamilyen edénybe. Pl. muffinforma, vagy akkora méretű hőálló kis bögre vagy sütőforma. Ki lehet bélelni baconnal is. De simán is jó. Ha nem szilikonos, akkor ki kell előtte kenni.
2023. máj. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 harebell ***** válasza:
79%
#3 Nekem nem alap, én rendszeresen csinálom úgy :) ha nagyobb adagot csinálok vagy mást is sütök, szoktam sütőben is, de egy-két tojás miatt tuti nem kapcsolom be a sütőt, sokkal gyorsabb mikróban.
2023. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as: mikróban LEHET tojást csinálni, semmi baja sem lesz, nem tudom, honnan szedsz ilyen hülyeséget.

Amit nem "szabad", az a héjában fött tojás, de csak azért, mert szó szerint felrobban és az egész mikró tele lesz tojásdarabokkal.

Ha fött tojást akarsz, egy pohárba vagy kis üvegtálba tedd a felütött tojást, a sárgáját szúrd ki pár helyen, letakarva, kis-közepes fokozaton 2-3 perc alatt kész lesz.

2023. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Veszel egy tojásfözöt lehet kapni .
2023. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A tojásfőző kevesebb energiát használ, mint egy nagy villanysütő.
2023. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egyszeri vagy kevés alkalom, akkor a mikró a legjobb ötlet, ha hosszabb távra kell, akkor egy tojásfőző jó megoldás, a sütőben la´basban, vízben főzni igen nagy energiapocsékolás és értelmetlen is.
2023. máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!