Vita van arról, hogy a cigánypecsenye sütése előtt a hús meg kell-e forgatni lisztben? Szerintetek?




válasza:Az a natúrszelet.
A cigánypecsenyét nem lisztezzük.




válasza:



válasza:



válasza:Ezelött 50-60 évvel a cigánypecsenyét NEM pácolták elöre, hanem a szeleteket megsózták és paprikás lisztbe mártva sütötték hivatalosan is.
A pácolás jóval késöbb jött divatba, föleg üzemi konyhákon meg olcsaó étteremfélékben, mert így a félig romlott húsokat is el lehetett még készíteni




válasza:Mifelénk lisztbe forgatják.
Nem használunk mustáros pácot.
A mustáros szeletet mustározzuk.
Kapcsolódó kérdések:
Másfél órát pácoltam,6-6 pecet sütöttem az oldalait de olyan kemény maradt hogy vágni is alig bírtam.Elkeseredtem,kivágtam.
Tudom a cigánypecsenye tarjából készül és kisütik vagy kenyérrel vagy sült krumplival adják és valahol szalonnával is. A kérdésem arra vonatkozik hogy (persze izlés szerint mindenki) de hogy a hagyományos pác hozzá őrölt foghagyma keverve őrölt pirospaprikával és...
Bele sem merek gondolni
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




