Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet pontosan kimérni...

Hogyan lehet pontosan kimérni 3 illetve 4 deka valamit, ha hagyományos mérlegemen a legkisebb beosztás 2,5 deka?

Figyelt kérdés

Sajnos az is pontatlannak tűnik, ilyen kis egységeknél hol kimozdul a mérleg nyelve, hol nem, milyen kedve van.

Csináltam egy nagyon finom sütit (az íze jó is lett), de az állaga biztos hogy emiatt nem lett olyan, mint kellene, mert nem tudtam pontosan kimérni...


Porcukor, liszt és mandula (őrölt), amiket mérnék.


2010. dec. 21. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

a) Egy evőkanál liszt nem túl púposan kb. 2 deka.

b) Vegyél digitális mérleget, ma már nem olyan luxuscikk.

c) Jusson eszedbe, hogy ehhez hasonló feladatokat adtak fel matekból annak idején, csak ott talán mérőedények voltak, amikből át kellett töltögetni, meg súlyok a mérlegen... :-DDD (Pl. lemérsz a 2,5 dekás osztású mérlegeden 7,5 dkg lisztet, amit meg tudsz csinálni, majd utána szemmértékre elfelezed. Ezt nagyon elrontani nem lehet. A fele 3,75, ami konyhai használatra kielégítő pontossággal közelíti a 4-et. Ennél nagyobb pontosságra nincs szükség a sütésnél!)

d)Süssél normális adagot, mondjuk 4 deka helyett 40 dekából, és nincs ilyen problémád.

2010. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. És hidd el nekem, hogy a liszt és liszt közötti különbség sokkal nagyobb eltéréseket fog okozni a tésztád állagában, mint a 2,5 deka meg még egy kicsi és a 3 deka közötti különbség! Biztos nem ezen múlik.
2010. dec. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ez egy marcipános gombóc, aminek nagy része marcipánmassza, csak kell bele egy kis cukor és liszt is, no meg reszelt mandula, sajnos a sűrűségek nem egyeznek teljesen, így az egy kanál nem mindenből egy kanál...

De közben találtam egy egész jó táblázatot:

[link]


Ha 40 dekából csinálnám, egy hadsereg is kevés lenne, hogy elfogyjon... :-D

Ez nagyon tömény és laktató, két-három szem a max. amit meg lehet enni.


És igen, a digitális mérleg... Sajnos nekünk most drága lenne, de már fontolgatom.


Köszi!

2010. dec. 21. 16:09
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyébként ha kedved van, kóstold meg, irtó finom!


[link]

2010. dec. 21. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!