Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A sárgarépa zöldje ehető?

A sárgarépa zöldje ehető?

Figyelt kérdés
Én már ettem és nem haltam meg tőle. De egyesek szerint nem ehető. De miért, mi bajt okoz? Levesbe sem főzhetem bele?
2011. márc. 17. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem arról van szó hogy meghalsz tőle, hanem kellemetlen ízű.Ellentétben a petrezselyem és a zeller zöldjével.Nem véletlen azokat használják.
2011. márc. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Semmi bajod nem lesz töle, se nem mérgezö, se az nem iagaz, hogy nem ehetö - egyszerüen csak a legtöbb embernek nem tetszik az ize.
2011. márc. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom, ha ehető és finom lenne, akkor az évtizedek alatt kialakult volna, hogy levesfűszerként használjuk. A természetes szelekció folytán találtunk nála jobbat, finomabbat.


Üdv!

2011. márc. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
89%
... A zöld levelűekben rengeteg hasznos tápanyag található, a sárgarépa levelében például sokkal több, mint magában a gyökérben... Victoria Boutenko: A nyers étel csodája
2011. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de nem arra voltam kíváncsi, hogy ti szeretitek-e vagy sem.


Hanem hogy okoz-e bajt, ha valaki belefőzi a levesbe és megeszi?!


Én konkrétan imádom a sárgarépa zöldjét húslevesbe főzve. És még meg is eszem a zellerrel egyetemben. De egyesek azt beszélik, hogy mérgező.

Nos, még nem haltam meg, viszont ha valóban tartalmaz mérgező anyagokat, akkor mellőzném a jövőben...


Ha valaki okos is idekavarodik, aki tud erre tudományos választ, annak előre is köszi!

2011. márc. 26. 08:31
 6/13 anonim válasza:

Én minden esetben éppen úgy használom, mint a petrezselymet, összevágom apróra és belefôzöm a fôzelékekbe, levesekbe. Az a különbség a petrezselymmel, hogy azt nyersen is lehet egy salátára rászórni, a sárgarépa zöldje viszont csak fôtt ételben jó, mert nehezebben rágható.

Ugyanígy a karalábé zöldjét sem dobom el soha, mert az is használható zöldség.

2011. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A sárgarépa zöldje NEM tartalmat semmiféle mérgezö anyagot, csak a legtöbb ember számára nem jó izü. Ez az egyetlen ok, amiért nem szokás fogyasztani.
2011. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Oké köszi.

Amúgy én azt gondolom, aki mérgezőnek tudja, az azért van, mert manapság mindenféle vacakkal permetezik a növényeket, hogy szebbek legyenek és nagyobbak... És lehet emiatt nem eszik ezt is egyesek, mert valakitől hallották, hogy mérgező, közbe nem is, csak a rászórt cucc az. Azt meg úgysem lehet tudni vásárolt zöldségnél, sajátnál viszont igen...

Remélem csak ez áll a rémhír mögött.

?!

2011. márc. 28. 12:07
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen CSAK ez áll mögötte, hanem az is, hogy minden olyasmit, amit nem SZOKÀS enni MO-on, azt mérgezönek mondják egyesek. Itt ezen az oldalon olvastam például, hogy a banán héja mérgezö, ami természetese NEM igaz.


Csak amit nem ismer valaki, arra a legkönnyebb (tudatlanságból) rámondani, hogy mérgezö.

2011. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
utsónak igaza van.a Japánok úgy használják,mint mi a petrezselymet.
2011. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!