Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A vaníliás cukor megromlik?...

A vaníliás cukor megromlik? Vagy felhasználhatom a lejárati idő után is?

Figyelt kérdés
Találtam a fiókban egy zacsi 2009es oetker bourbon vaníliás cukrot, valami alá becsúszott és ottmaradt. Lehet valami baja? A cukor nem romlik meg, de belemehet valami izé a zacskóba?
2011. okt. 16. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Baja valószínűleg nincs,de tudom javasolni a házi vaníliás cukrot: egy zárt befőttes üvegbe raksz sima kristálycukrot,utána raksz bele 1-2 vanília rudat és lezárod a tetejét.Nagyon hamar ugyanolyan íze lesz mint a zacskosnak.:)
2011. okt. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg a lejárati idö után még felhasználható, de NEM két évvel késöbb. A bolti vaniliáscukor mesterséges anyaggak van izesitve, ami idövel elbomlik és rossz ite lesz. Szerintem dobd ki, nem ér annyit, hogy emiatt elronts vele valamit.
2011. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

A bourbon vaniliás cukorban nincs mesterséges anyag, csak igazi vanilia + cukor. (ezért sokszor annyiba kerül, mint a hagyományos vanilás cukor)

Éppen ezért ha nem volt felbontva, nyugodtan felhasználhatod. Mi baja lenne?

2011. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja, a cukor nem romlik el. Max a vanilia már rég elillant, de attól még ehető!
2011. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem illant el, teljesen vaníliaszerű, és nem is tapadt össze. Nem normál papírzacsiban van, hanem belül még valami fóliával bélelt, gondolom, az sokat számít..


Nem hiszem, hogy felhasználom sütésre, de teljesen jónak tűnik.

2011. okt. 16. 21:52
 6/7 anonim ***** válasza:
ha nem avas, akkor semmi baja, legfeljebb kevésbé vaníliás ...nem szabatossági ideje járt le, hanem a minőségmegőrzési ;)
2011. okt. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2011. okt. 17. 02:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!