Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Rántott csirkemájat szeretnék...

Rántott csirkemájat szeretnék sütni, de előre félek, olyan életveszélyes kisütni, hiszen nagyon fröcsög. Igaz az, hogy ha megfőzöm előtte, úgy panírozom és sütöm, nem fröcsög?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

szerintem a kaja nélküli élet életveszélyes.


miért fröcsögne? beledobod?

próbáld ki hogy egy tál vízbe beledobsz egy krumplit meg beleengeded,nem mindegy.


amúgy nem kell megfőzni mert az főtt máj és te rántottat akarsz.

2011. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vegyél ilyet: [link]


Máskor is jó.

2011. okt. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Én épp ezért csináltam ritkán rántott májat, mert összecsapkodott mindig. Viszont mióta a sütőben sütöm, semmi problémám vele.

Ízre teljesen olyan, mint a bő olajban sütötté.


A szokásos módon panírozod a májat. Sütőpapírt teszek a tepsibe és vékonyan megkenem olajjal. Ráteszem a májakat és picit (tényleg csak picit) "megkenem" olajjal. Sütőben szépen megsül. Egyszer kell csak megfordítani.

2011. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kivételével legalább segítő válaszokat kaptál:) Én is nagyon ritkán sütöttem, mert igenis "fröcsög", azaz szétpukkan: az alkarom hólyagosra égett. De amióta rakok rá fémszűrőt, vagy hálót, vagy olajfogót, ki hogy hívja, azóta semmi gond. A sütőben sütés is jó ötlet: sokkal egészségesebb.
2011. okt. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Érdekes.

Én mikor rántott májat csinálok, sose fröcsög a zsír, amiben sütöm. Nincs semmi fröcsögésgátlóm, egyszerűen csak megsütöm, a zsír nem szokott pattogni, egyáltalán semmi problémám nincs vele, nem életveszélyes, vagy ilyesmi.

Ne főzd elő inkább.

2011. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
fokhagymás tejbe áztatom,majd megböködöm villával mielőtt ki panérolom..
2011. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs !!! igy nem köpköd vagy fröcsög !!!
2011. okt. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az első hozzászólás minősíthetetlen, aki nem ért valamihez, inkább ne adjon választ.... A többit köszi. Már égett meg a karom nekem is, amikor éppen fordítgatom óvatosan az olajban, és pukkan egyet... Köszi!
2011. okt. 28. 13:48
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

már bocs mi azon a minősíthetetlen hogy leírom a kérdésre a választ.

soha a büdös életben nem fröcsögött még nekem sem senki ismerősömnek a máj vagy akármi.


ha nem bírod hogy valakinek nem az a véleménye mint neked akkor ne itt kérdezz hanem menj át a szomszédba hogy ott hogy csinálják.

2011. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
bella83 ha értelmesen végigolvasod a válaszokat, láthatod, hogy a problémával nem vagyok egyedül... Attól, hogy veled még nem fordult elő, még létezhet ez a probléma. Örülj neki, hogy nem égett még meg a karod sütés-főzés közben. Ha meg még nem fordult elő veled, akkor ne nézz mást hülyének... Írd le, hogy veled még ez nem fordult elő, aztán kész. Úgy ennyi lenne az intelligens megoldás - legalábbis szerintem.
2011. okt. 28. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!