Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen fűszerkeverékek váltak...

Milyen fűszerkeverékek váltak be nektek? Készítetek házilag is vagy csak a boltit használjátok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 19. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Kotányisak közt van 1-2 jó.

De házilag is szoktam csinálni.

Nem mindig keverem be előre, fölösleges, egyenként is rá tudom szórni bármire a fűszereket.

Kotányisból jó pl a "halak" fűszerkeverék roston sült (vagy paprikás lisztben) halakhoz, csak keveset kell belőle használni, és sóval kiegészíteni, mert elég tömény.

A marhához való grill fűszerkeverékük is jó, vagy az argentín fűszerkeverék.

2012. dec. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen bolti keveréket nem használok, legfeljebb házilag kevertet. De a legtöbbször inkább külön tartom a füszereket és csak az ételbe teszek többfélét.
2012. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Soha nem veszek semmilyen bolti keveréket. Sem Delikátot, sem Vegetát.

Sokféle fűszert tartok itthon, van ami a kertben termett. Azokkal ízesítek minden ételt.

Ha egyszer veszel egy-egy tasak fűszert mindenféléből, az nagyon sokáig elég, és olcsóbb hosszú távon, mint a bolti vacakok. A Kotányi a legdrágább, de nem jobb, mint a nem márkás fűszerek. Vettem már Tescos szerecsendiót. A fűszert Kotányi csomagolta. Csak ez sokkal olcsóbb volt, mint a Kotányi néven kapható.

2012. dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 wartburg353s ***** válasza:
Só+bors+pirospaprika+majoránna+oregánó
2012. dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van bolti currym meg provance fűszerkeverékem, ez utóbbi már több éves, annyira nem használom. Rengeteg fűszerem van, jobb szeretem magam összeállítani a fűszerek arányát. Előre eddig nem kevertem ki, mert imádom akkor csinálni, amikor készül maga az étel. Számomra ez hozzátartozik a rituáléhoz. De ha egy recept fűszerkeveréket ír, akkor utánajárok, hogy az mit tartalmaz, és utána azokat a fűszereimet használom fel, nem veszem meg a bolti, előre elkészítettet.
2012. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Só,bors,paprika,babérlevél,hagyma,fokhagyma.
2012. dec. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DrFaktor válasza:
Garam masala. Ez egy indiai fűszerkeverék 6-7 féle fűszerből. Minden Tesco nemzetközi részlegén megtalálod (tehát nem a fűszer részlegen!!!). NAGYON FINOM.
2012. dec. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!