Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szerintetek ha 2003, ban...

Szerintetek ha 2003, ban lejárt 1 knor "édes savanyu" nevezetű alapporom akkor az még használható?

Figyelt kérdés
Igen valóban lejárt, de ismerősőm folyamatosan ilyen lejárt porokból csinál ételt, és semmi baja sincs. Csak érdeklődnék.

2013. márc. 10. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Akkor sem használnék ilyeneket, ha még jó lenne a szavatossága! Használj inkább valódi fűszereket.
2013. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Számolj már!

10 éve, azaz Tíz éve lejárt, ennyi idő alatt a friss répa-gyökér stb. is tönkre-megy, nemhogy egy mesterséges ízfokozókkal, tartósítószerekkel telenyomott akármi!

Ha bajod lesz tőle, a gyógyszer 3x annyiba fog kerülni, mintha most veszel ebből újat, ezt pedig kidobod. (Ha már ragaszkodsz az ilyen mesterséges cuccokhoz)

2013. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
10 éve lejárt szavatosságú élelmiszer megevésén ,-már ne is haragudj kedves kérdező-,de normális ember, nem gondolkozik,
2013. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Egy porban mi romolhat meg?


Szerintem 1 próbát megér...

2013. márc. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

Mi romolhat meg?

Valami biztosan, ha már szavatossági időt írtak rá!!!!!


Próbáld meg te, a saját szakálladra, ne mást biztass ilyen hülyeségre!

2013. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi van rá írva?

Szavatosság vagy minőségét megőrzi?

Ha az utóbbi akkor max elgyengültek a fűszerek benne.

2013. márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az angolok sem véletlenól írják azt a termékekre, hogy "Best before". Mondjuk én sem enném meg. De pl. kaptam egy olyan ketchupot, ami 2 hete járt le. Bontatlan volt, már kinyitottam, semmi baja nincs. De azért 10 év megint más.
2013. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs annak semmi baja.

Max csak nem lesz olyan intenzív az íze, nem olyan erősek benne a fűszerek. Szóval, nyugodtan meg lehet csinálni.

És így van! Nincs benne olyan ami megromolhatna! :)

2013. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

ne haragudj,de ezen nagyon jót visítottam!!! :D köszi....

amúgy simán megcsinálnám kíváncsiságból....meghát rossz akarói mindenkinek vannak :P

2013. márc. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezer éves kérdés, de hátha valaki megtalálja. Valóban kb. semmi nincs abban, ami úgy "megromolhat" mint mondjuk egy igazi zöldség. Viszont én egyszer véletlen egy két éve lejártat csináltam meg és nem oldódott. Tök csomós maradt, egyszerűen lehetetlen volt elkeverni, nyomtam szűrőn, mixerben ráztam nem értettem miért olyan szar az állaga. Aztán néztem meg a zacskót. Szóval nem az lesz vele a baj, hogy az íze vagy juj romlott étel, hanem az "állagával" lesz ott baj egy idő után.
2013. júl. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!