Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan pácoljam, süssem a...

Hogyan pácoljam, süssem a sertés lapockát vagy combot?

Figyelt kérdés
Gondoltam nem egyben sütöm meg, hanem szeletekben, hogy ne legyen a közepe "íztelen". Egyesek elősütik a húst (serpenyőben magas hőfokon körbepirítják)és utána teszik a sütőbe és alacsony hőfokon sütik tovább sok ideig. Állítólag így lesz igazán puha. De vannak akik előre pácolják valamilyen savas közegben (joghurt, citrom, etec, mutár, társaságában) és azt mondják így lesz igazán omlós. A kérdés, hogy melyik jobb? Illetve a kettő kizárja egymást? Ha bepácoltam, akkor már ne süssem elő, csak tegyem a sütőbe? Azért érdekelne, mert nekem sosem lesz olyan omlós a husi, mint amilyenre szeretném, mindig vagy rágós vagy száraz...

2013. márc. 21. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha már bepácoldat valamilyen savas-olajos pácban, nem kell elősütni a szeleteket.csek be a zsírozott tepsibe, a páclével együtt, lefóliázni, és sütni a hústól függően kb 45 percig. ha villapuha, már fólia nélkül lehet pirítani.
2013. márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden húst, ha sütőben sütöm, letakarva sütöm és egy kevés vizet öntök alá. Akkor is ha pácoltam előtte, akkor is, ha csak fűszereztem. Mindig omlós, puha lesz.
2013. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek a választ! :)


Eddig én is így csináltam, letakartam, kicsi víz alá meg a páclé, de sosem igazán puha. :(

2013. márc. 21. 12:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen hőfokon sütitek?
2013. márc. 21. 12:13
 5/7 anonim ***** válasza:
a hust vagd apro darabokra!aztan ra mehet egy csomo karikazott hagyma,fokhagyma,citromle,fuszerek es asvanyviz!!!ebbe a pacba legyen 1-3napig!es siman megsutod....nagyon finomm ,puha!!!a ferjem receptje ;)
2013. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a pácolt tarját kb 160 sütöm, és amikor leveszem a fóliát akkor erősítem fel, de nem hagyom, hogy kiszáradjon a hús.

egyszer megfordítom ezalatt, és ha szép színe van már le is zárom.tálalásig visszateszem a fóliát.

2013. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!!!! :)
2013. márc. 22. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!