Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tároljátok a trappista...

Hogyan tároljátok a trappista sajtot, hogy ne penészesedjen meg?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb mennyiséget nem veszek, azt a 20-25 dekát hetente, otthon átcsomagolom sütőpapírba. nem penészesedik meg a hűtőben , legalábbis eddig nem tapasztaltam.
2013. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerre keveset veszek,és simán beteszem a hűtőbe.
2013. ápr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Mindenképp penészedik. De le lehet vágni a penészt róla, mert a nempenészes rész tökéletesen ehető, sértetlen, jó.

Persze ha másfél évig úgy hagyod, akkor már az egészet áteszi a penész, és még meg is keményedik a sajt legbelseje is.:)

De néhány hetes vagy hónapos sajt nagy része még tökéletesen menthető.

2013. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Már régen nem veszek trappistát. Nem csak penészedik, de az íze is pocsék.
2013. ápr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én sem veszek egyszerre sokat, ha igen, akkor eldarabolom és megy a fagyasztóba. De amit a hűtőbe teszek zacskóba, az pár nap alatt mindig penészes lesz. persze tudom, hogy le lehet vágni róla, de mégis olyan izé az úgy
2013. ápr. 21. 19:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak: hát erről nem akartam írni, mert nem ez volt a kérdés, de tökéletesen igazad van.
2013. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 acelsziv ***** válasza:
73%
Műanyag doboz jól zárható fedővel...
2013. ápr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. ápr. 21. 19:56
 9/13 anonim ***** válasza:

Kis adagokban veszünk mi is sajtot, mindig csak annyit, amennyi 2-3 nap alatt elfogy, vagy ha éppen akciós a kedvenc trappistám, akkor abból megveszek egy felet/egészet, és kis porciókban lefagyasztom.


A harmadik válaszhoz annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy sajtoknál nem érdemes a penészes egyedeket megenni még akkor sem, ha levágod róla a szemmel láthatóan penészes részeket, ugyanis a penészgomba fonalai elég hosszúak, és szabad szemmel nem kifejezetten lehet észrevenni őket, de benyúlnak a sajt belső részeibe is. Így én ha megpenészedik a sajtom, dobom a kukába, nem érdemes ezzel kísérletezgetni szerintem.

2013. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Negyven éve a trappista verte az összes sajtot. Manapság meg se közelíti az elvárásaimat, így aztán messze elkerülöm. Persze régen még volt ideje megérni, de a mai világban a sóléből egyből a boltok pultjaira megy. Brrr...
2013. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!