Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Botmixert vagy kézimixert...

Botmixert vagy kézimixert vegyek szerintetek? Melyik a praktikusabb, melyiket tudom több dologra használni sütés-főzéshez?

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Kézimixert
2013. szept. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kézi mixert, az több dologra alkalmas.
2013. szept. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én most kaptam olyan botmixert, ami cserélhető fejes, és van hozzá habverő, meg aprító is. Szerintem sokkal jobb, mert kisebb helyet foglal.

Ilyet: [link]

2013. szept. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Viszont dagasztó nincs hozzá.


A véleményt meg ajánlom megtekintése, mondjuk tesco terméktől nem is tudom mit várt...

2013. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a botmixert évente egyszer veszem elő, vagy annyiszor sem, mert amire használnám arra ott a turmixgép. Szerintem a kézi mixer a nyerőbb, legalábbis nálam hetente előkerül. :)
2013. szept. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagy helyzet, hogy semmi köze egymáshoz a kettőnek, mindkettőt másra lehet használni, úgyhogy leginkább mindkettőt.


A kézi mixer viszonylag lassan forog, nagy áttéttel, alkalmas keverésre, habverésre, dagasztásra.

A botmixer jóval gyorsabban forog, az említett dolgokra képtelen, viszont lehet vele pürésíteni, folyékonyabb dolgokat egyneműsíteni (krémleves, mártás, palacsintatészta).


Vannak olyanok is, amiknél egy alapgépre lehet tenni mindkét fejet, (habverőt és botmixert is) én ezt nem ajánlom. Ezek a leggyengébb szerkezetek, a motornak azonos fordulata van (kis tartományban szabályozható) és gyenge műanyag fogaskerék áttétekkel érik el a különböző forgási sebességeket, amire szükség van.

Én 1-szer használtam olyat, kb 3 perc alatt összeolvadt belül.

2013. szept. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kézimixert több dologra tudod használni, de botmixerre is szükség van, ha valamit pépesíteni akarsz.
2013. szept. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kézimixer és a botmixer mindegyik a maga funkciójában tökéletes, de nem váltják ki egymást.krémet keverni, habot verni kézi mixerrel lehet, a bottal nem. viszont a kézimixerrel nem lehet krémlevest, főzeléket, mártást keverni...
2013. szept. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem pontosan ugyan az van amit az egyik válaszoló linkelt, a tescos.

5 éve nyúzom, napi használatban van.A habeverő feje alkalmas krémek, habok készítésére, sütésnél pl piskótánál is remek.

A botturmix kitünő turmixokhoz, krémlevesekhez.

A tálas aprítóját pedig diófélék, kekszek darálásához szoktam használni.Illetve tejszínből vaj készítésére is remek.

2013. szept. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!