Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Házitejet elég ha csak felforr...

Házitejet elég ha csak felforralom?

Figyelt kérdés
Olcsóbb lenne ha a szomszédomtól vennék tejet, de van bennem némi undor. Felforralom lehűtöm és ennyi? Ti meginnátok? Amúgy szeretem a tejet de csak a boltit (ez amolyan hülyeség részemről).
2009. nov. 6. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
eleg szerintem..
2009. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mit csinálnál még mást vele :D?

Mi tejautomatából is szoktunk venni, meg háztól is, de nem is forraljuk föl.Ne undorodj tőle, a legtermészetesebb dolog, és ha tisztán vannak tartva az állatok semmi bajod nem lesz.Sokkal finomabb dolgokat lehet belőle csinálni, mint a zacskós löttyből.Próbáld ki pl. a tejberizst vele, sokkal krémesebb, finomabb ;)

22l

2009. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Még csak annyi...ha felforraltem meddig áll el hűtőben?

2009. nov. 6. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
azt latod, es erzed. az illata ha megvaltozik vagy az allaga amikor mar kezd osszemenni
2009. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyári, pasztörizált tejet még csak fel se forralják, hanem kb 70 fokra melegítik, majd lehűtik.


Igen, elég, ha felforralod. Addig áll el, ameddig. Forralás nélkül max egy napig, forralva esetleg 2-3 napig. Ameddig a felbontott, dobozos tej is eláll a hűtőben.


Nekem a nyers házitej speciel sokkal jobban ízlik, mint a dobozos bolti.

2009. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
66%
Nem is kell felforralni (persze ha nem uszkálnak benne darabkák). Én 19 éves vagyok és kb.17-18 éve majdnem mindenap iszok házitejet. ÉS MÉG ÉLEK.
2009. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi nyersen isszuk. A zacskós ugyanabból a tehénből jön, csak possasztják közben pár napig a kimoshatatlan tartálykocsikban, meg a tejgyárban. Még bele is pisilnek. A szomszédé ehhez képest steril! Meg fogod szeretni. Felforralhatod, vagy altasd meg! Szedd le a tejszínt, verj abból habot! Készíts túrót, tejfelt, joghurtot!

Először palacsintába, tejberizsbe, kakaóba tedd, hogy hozzászokj a gondolathoz!

2009. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

5 napig a hűtőben forralás nélkül is, és forralva is eláll. Úgy talán még tovább is. Csak nagyon vigyázz, hogy semmi szagot ne kapjon!


És: ha istállóíze van, az nem tejíz, hanem akkor valamit nem tartanak tisztán. Akkor máshonnan kel hordani.

A jó házitejnek finom édeskés, tejszínes íze van, nincs mellékíze!

2009. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
csak forrald fel és hűtsd le. Amúgy én is jobban szeretem a bolti pancsolt tejet :D
2009. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!