Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ti mivel szűrtök le egy...

Ti mivel szűrtök le egy masszát/levest/paradicsomszószt stb. hogy a szilárd részektől megszabaduljatok?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Szószt nem szoktam szűrni, mert nincsenek benne szilárd darabok. Levest pedig levesszűrővel.
2013. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
turmixolom . nem dobok ki semmit .
2013. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Főzelék-, vagy leves-maradékot leginkább a húsleves-szűrőn, esetleg normál tészta-szűrőn.
2013. okt. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szűrővel, ha kell,de nem szokott benne "szilárd" rész lenni, mert csomó ejtese keverem mindig.m
2013. okt. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A húslevest szűröm levesszűrőn, minden más szószt, mártást krémlevest csomómentesre készítek, nem kell leszűrni.
2013. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 doboszoli ***** válasza:
Botmixer!!
2013. okt. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bumbi02 ***** válasza:
Botmixer, nem dobunk ki semmit!:) Ha krémes állagot akarunk (pl szósz, krémleves) Hús vagy zöldséglevesnél egyszerű szűrővel..: )
2013. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Házi ketchupot akarok csinálni (maradt egy csomó paradicsom), és meg akarok szabadulni a magoktól. A mixerem nem segít.
2013. okt. 21. 22:14
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

A normál tészta-szűrőn lehet, hogy a lyukon keresztül átmegy a mag is. Akkor nem marad más, mint a húsleves-leszűrő, bár ott meg előfordulhat, hogy valamivel rá kell segíteni = kanállal kavargatni, hogy a sűrű paradicsomlé át is follyon a lyukakon, és ne álljon meg a szűrőben.


Ahogy írtam, én a kettő közül használom valamelyiket, amikor valami olyan maradéktól akarok megszabadulni, ahol vannak a főtt étel-maradékban valami darabos részek (főtt krumpli, zöldség-maradék stb.) és az edény elmosása előtt akarom a lét + sűrejét szétválasztani.

2013. okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor más nem marad, a szitaszűrőn átpasszírozni.Elég melós lesz.
2013. okt. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!