Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Van 750g fagyasztott fekete...

Van 750g fagyasztott fekete erdő gyümölcsöm. Milyen desszertet ajánlanátok belőle?

Figyelt kérdés

Receptet is légyszi:)

Köszönöm! :)



2014. jan. 19. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem van egy nagyon gyors és nagyon egyszerű receptem.


Hozzávalók:

25 deka liszt

15 deka cukor

2 vaníliás cukor

1 sütőpor

1 csipet só

10 deka puha vaj (tényleg vaj, nem margarin)

2 deci tej

2 tojás


Bekapcsolod a sütőt és a tészta hozzávalóit robotgéppel kikevered. Én úgy szoktam, hogy először a vajat a cukorral, aztán bele a tojást (így egészben, nem kell a fehérjét külön) és a sót, aztán a liszt egy részét, aztán a tejet, aztán a maradék lisztet és a sütőport. Persze alacsony fokozaton.

Ha megvan, egy közepes tepsit (kb. 25×35 centis) kibélelek sütőpapírral, beleöntöm a tésztát és elsimítom. Aztán jól megszórom a fagyasztott gyümölccsel. Ha van, diót-mogyorót is szórok rá. (Csokival is jó lehet, úgy még nem próbáltam.)

Aztán csak tűpróbáig sütöm.

Szeretjük nagyon, mert gyorsan kész és kevés mosatlant csinál. :D

Muffinként is működik.

2014. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

Vagy csinálhatod azt is, hogy egy kis cukorral felfőzöd és öntetként használod pl. palacsintához, tejbegrízhez.

2014. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom!:)
2014. jan. 19. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A fagyasztott gyümölcsök általában kicsit savanykásak sajna, cukrozásra pedig levet engednek, de még lecsepegtetés után is eléggé fognak.


Ezért főleg krémekbe, töltelékekbe, torta belsejébe szoktam használni őket, a torta tetejére díszítésnek pedig veszek egy kis frisset (még ha méregdrága is ilyenkor).


Én csokoládés krémmel keverve tenném tortába, mi nagyon szeretjük így. Sima csokis tortalapokat szoktam sütni, majd olvasztott csokival, felvert habtejszínnel kikeverem a csümölcsöket, ezt töltöm bele. A tetejét csokival vonom be és friss gyümölcsöket teszek rá - néha pl. az epreket csokiba is mártom.


A férjem csak ilyen csokitúltengéses verzióban szereti az erdeti gyümiket, ezért így:)


De pl. egy besűrített gyümölcsös tetejű túrótortát is el tudnék belőle képzelni, ilyesmit:

[link]


Vaaagy pürésítve zselésítve torta vagy minitorta:

[link]


Vagy pohárkrém:

[link]


Receptet nem írok mert sok lenne, de ez mind egy kaptafára készül... megsütöd a piskótalapot, legyen az csokis vagy sima, és kikevered a csoki/túró/tejszínkrémet, kedv szerint adod hozzá a gyümiket. Millió ilyen van az interneten.

2014. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!