Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha két celofán közé teszem a...

Ha két celofán közé teszem a Na-benzoátot, akkor nem kerül bele a paradicsomlébe ugye? Vagy átszivárog?

Figyelt kérdés
2014. aug. 10. 11:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi ertelme ugy beletenni?
2014. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
A celofánt szeretnéd tartósítani?
2014. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
a paradicsomlébe nem kerül, de a két réteg közt semmit nem is csinál, nyugodtan megspórolhatod.
2014. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom, anyáinktól tanultam. Azt mondják, h ne kerüljön a kupakba penészgomba, ezt akadályozza meg. De ha nem is hallottatok még erről, akkor honnan tudjátok, h nem engedi át? Csak mert azt olvastam, h a celofán egy félig áteresztő hártya. És emiatt kérdezem, h akkor most ne tegyek?
2014. aug. 10. 20:15
 5/20 anonim ***** válasza:
26%

" celofán egy félig áteresztő hártya"

Kevésbé hiszem. Akkor senki sem venné és használná amire elövan látva.

2014. aug. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

"Nem tudom, anyáinktól tanultam. Azt mondják, h ne kerüljön a kupakba penészgomba, ezt akadályozza meg. De ha nem is hallottatok még erről, akkor honnan tudjátok, h nem engedi át? Csak mert azt olvastam, h a celofán egy félig áteresztő hártya. És emiatt kérdezem, h akkor most ne tegyek?2


Amit "anyáink" mondanak, az nem feltétlen igaz, a legtöbb esetben CSAK szokás.

Akpuakba CSAK akkor kerül penészgomba, ha még nincs rátéve az üvegre.

Azt senki nem írta, hogy erröl nem hallott, csak azt, hoyg nincs értelme. Neked sem használ a fájdalomcsillapító tabletta, ha a zsebedbe teszed.

A celofán ugyan féliáteresztö hártyaként müködik, de ezt csak annyit jelent, hogy a forró levegöböl valamennyi ki tud jönni, AMÍG nedves - ezért szívja rá magát az üvegre. Utána, ha megszáradt, légmentesen zár, sem ki, sem be nem tud semmi átjutni rajta.

A két réteg közti tartósítószer a legjobb esetben is a celofánt tartósítja, a tartósítószer CSAK akkor tud bármilyen hatást is kifejteni, ha a tartósítandó anyagba (lekvár, befött, savanyúság) belekerül.

De ha tisztán dolgozik valaki, akkor MINDENFÉLE tartósítószer fölösleges, nem fog megromlani az eltett valami. (Nekem több mint 30 év alatt alig romlott meg pár üveg valami, pedig évente több száz (300-400) üveggel teszek el ezt-azt.)

2014. aug. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Kincsesne ***** válasza:
80%
Az élelmiszertartósítás házi módjai: a szárítás, aszalás, - a fagyasztás, - és a hőkezelés: főzés, dunsztolás (der Dunst = gőz, pára, füst) füstölés. Én még szalicillal tanultam a befőzéskor csírátlanítani a savanyúságot, vagy az édes lekvárt, befőttet, de a szalicil helyett, ami a kalmopirinben is árt a gyomornak, később a nátriumbenzoátot ajánlották. Mivel az is méreg hosszútávon, sok év óta egyiket sem használom. A főzés és a dunsztolás ELÉG, ha jól zár a kupak, vagy a celofán. A nylon soha nem zár elég jól.
2014. aug. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Na erről nemrég olvastam az interneten, ez azért engem is érdekelne
2014. aug. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A celofán valóban féligáteresztő, ezért fordulhat elő, hogy a csak celofánnal lezárt lekvárok besűrűsödnek. :)

A Na-benzoát nem okoz gondot, mi a paradicsomlé tetejére szoktuk tenni, hogy a paradicsomlé felső rétege, ahol érintkezik a levegővel, ne penészedjen meg, nem igazán keveredik el, amikor megbontjuk, lelöttyintjük róla. Szerintem ha a kupak penészmentesítését szeretnéd, akkor kend be a kupakot és úgy tekerd rá a celofánra.

2014. aug. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

# 9 - A celofán valóban féligáteresztő, ezért fordulhat elő, hogy a csak celofánnal lezárt lekvárok besűrűsödnek. :)

Figyelj csak oda, a celofánra: nem domború hanem homorú alakot vesz fel. A forró levegö a celofán alatt kihül és az ürtartalma kissebb lessz. Ha a celofán áteresztö lenne nem tudná a kihült levegö magába húzni.

Besürösödik! Nem az történik, cukor amig forró addig folyékony, ha kihül megdermed/megkeményedik. Nem lett a lekvár sürübb csak keményebb.

2014. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!