Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tej helyett használhatok...

Tej helyett használhatok natúr joghurtot?

Figyelt kérdés

Van egy sajtszósz alapom. (Knorr márkájú tasakos por)

Azt írja hogy 2,5 dl tejjel kell megcsinálni, de nincsen itthon csak natúr joghurt. Szerintetek milyen lenne? Próbálta már esetleg valaki ezzel helyettesíteni a tejet?



2014. szept. 23. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Visszakérdezek: próbáltad már sajttal helyettesíteni a sajtszósz port?

Sajtmártást szoktam csinálni, ahhoz tejet és tejszínt szoktam használni, de adnék egy esélyt a joghurtnak, vagy a boltnak, hátha árulnak tejet így reggel 9 körül.

2014. szept. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát ezért tényleg kár megvenni a port sajt helyett:

[link]


Összetevők


31% sajtpor (sajt, tejsavó, emulgeálószerek (nátrium-citrát, nátrium-foszfát)), Búzaliszt, Növényi zsír, Burgonyakeményítő, Élesztőkivonat, Só, Tejszínpor, Tejcukor, Vöröshagymapor, Cukor, Fűszerek (petrezselyemlevél, metélőhagyma, kapor, babérlevél), Tejfehérje, Fűszerek (lestyángyökér, bors, kurkuma, koriander, fokhagyma, fűszerpaprika, kömény, szerecsendió, kardamom, cayenne-i bors, édeskömény mag), Aromák, Citromlé koncentrátum

2014. szept. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Milyen jó hogy a kérdésre tudtok válaszolni...

Nem én vettem, a párom hozta.

Nem arról van szó hogy nem vennék tejet csak gondoltam spórolok magamnak egy utat a boltba és megkérdezem hátha...

Az összetevőkre meg köszönöm nem vagyok kíváncsi, nem azt kérdeztem okoska.

2014. szept. 23. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem simán, csak egy kicsit hígitsd fel.
2014. szept. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kis vízzel elkeverve a natúr joghurt is jó lesz.enyhén savanykás lesz, de nem lesz rossz.
2014. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 és 2: nagyon jó, hogy ötleteltek, de most nem ez a kérdés, és nem is segíti a kérdezőt.


Kérdező, ha nem kell felmelegíteni, akkor talán lehetséges, de ha össze kell főzni az alapanyagokat, akkor jobban jársz a tejjel.

2014. szept. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A joghurtot is lehet lassan főzni, nem egyszer helyettesítem a tejfölös habarást vele.

Csak kiegészítem az utolsó választ.

2014. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

tegnap este megcsináltam és jó lett natúr joghurttal, felhígítottam egy kis vízzel.

2014. szept. 24. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!