Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Karácsonyra vörös- vagy...

Karácsonyra vörös- vagy fehérborban pácolt csirkemellet szeretnék elkészíteni. Mindegyikhez ír gombát, de van a családban aki nem szereti. Kihagyhatom belőle? Vagy nem lesz rajta érezhető az íze?

Figyelt kérdés

2014. dec. 6. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csináld meg a csirkemellet. Szerintem a csirkéhez a fehér bor jobban illik. Én a gombás ételeket úgy csinálom, hogy a húst főzés/sütés/párolás során osztom el, és csak az egyik részhez adom a gombát, a másik marad gomba nélkül, vagy cukkinit teszek hozzá gomba helyett. Amúgy meg az az ünnepi étel, amit ti ünnepiként esztek meg. Van, akinek a babgulyás a karácsonyi leves.
2014. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

első, én pl nem fogok azért hattyút sütni, mert ünnepi étel, nálunk senki nem eszi meg a hattyút.

Ellenben az ünnep arról szól, hogy olyan étellel kedveskedek, amit szeretnek... ha borsófőzeléket kérnének szentestére, biz isten, megcsinálnám.

2014. dec. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a gombaízt nem szereti, akkor ne tegyél mindre, mert eléggé jellegzetes. Ha csak a gomba állagát nem szereti, akkor tehetsz, csak arról az adagról tálalás elött le kellene szedni.


A cirkemellhez szerintem csakis fehér bor illik, ne próbálkozz vörössel, mert nem lesz igazán jó.


A helyedben az elökészített csirkemelleket két részben sütném meg, és csak az egyik adaghoz tennék gombát, a másikhoz pl kelbimbót, zöldbabot, vagy más jellegzetesebb ízü zöldséget.

2014. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
bocs, közben törölték azt a félnótást, aki szt a csirkemell nem ünnepi étel :)
2014. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

"első, én pl nem fogok azért hattyút sütni, mert ünnepi étel, nálunk senki nem eszi meg a hattyút.

Ellenben az ünnep arról szól, hogy olyan étellel kedveskedek, amit szeretnek... ha borsófőzeléket kérnének szentestére, biz isten, megcsinálnám."


Látom, nem fogtad fel a kérdés lényegét!!!

Elöször is karácsonykor ünnepi ételeket szokás készíteni (kivéve, ha valaki extra mást kér, de itt ErRÖL szó sincs!!).

Másodszor a kérdezö teljesen hétköznapi alapanyagokat akar felhasználni (tehát semmiképpen sem "hatyújellegüt").

Harmadszor a kérdezö ÉPPEN AZT akarja megoldani, hogy aza vendég, aki nem szereti a gombát, annak is jól essen az étel.


Ha nem tudsz értelmesen válaszolni, akkor ne kötözködj.

2014. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ünnepi étel az, amit azzal a tudattal eszünk, függetlenül a magától az ennivalótól.
2014. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Ötös, te kötözködsz, és minősítesz. Mi a probléma a kérdező hétköznapi anyagaival? Megjegyzem az ír gomba egyáltalán nem hétköznapi! A krumpli eléggé hétköznapi, mégis belőle készül a hercegnő burgonya. Az is hétköznapi? Vagy neked mi az ünnepi és a hétköznapi?
2014. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz értelmesen válaszolni, akkor ne kötözködj.


Elgurult a gyógyszered?


Volt egy első hozzászólás, hogy a csirkemell nem ünnepi étel, erre reagáltam, de látom, baj van a buksiban...

2014. dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!