Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tejet (főzéshez-sütéshez)...

A tejet (főzéshez-sütéshez) mindig lehet szójatejjel helyettesíteni?

Figyelt kérdés
A kérdésem konkrétan a kivételes esetekre vonatkozik, hogy van olyan eset, amikor nem lehet, vagy mivel kell számolni, ha én önkényesen szójatejet használnék tej helyett, hogy mennyiben lenne más (pl. kevésbé édes, vagy más)? Onnantól kezdve, hogy az egész sütés-főzés szerintem is csak fizika-kémia, ergo megtanulhatók a szabályai, érdekelne, hogy vajon a szójatej mennyiben különbözik a sima (pontosabban bolti=pasztőrözött... vagy netán zacskós, de az sem valószínű, hogy látott tehenet közelről...) tejtől fizikailag és kémiailag. Köszi! :)

2015. jún. 15. 08:45
 1/7 A kérdező kommentje:
...vagy rizstej... :) Vagy szóval más, tejhelyettesítő... :)
2015. jún. 15. 08:47
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

A szója az növény. Lecitin az van benne, de a többi állati eredetű eszenciális aminosav nincs.


Fizikailag elég jóka vegyészek hogy nagyon ne különbözzön (se állag, se forráspont), de a beltartalom (hormonok, aminosavak, tejcukor, egyéb) az tök más lesz értelemszerűen.

2015. jún. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A szója és egyéb "tejek" nem tejek, csak utánzatok. Amibe tej kell, abba nem lesz jó.
2015. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én évek óta használok növényi alapú főzőkrémet tejszín helyett, és növényi (szója, kókusz, mandula stb.) "tejet" tehéntej helyett. Nem is tudja némely családtagom, mi van az ennivalóban, de jóízűen megeszi. Kedves hármas, mi az, ami "nem jó"?
2015. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is mindenbe szója-, zab-, tönköly-, vagy mandulatejet teszek. Tejeskávén kívül semmiben nem venni észre, hogy nem tehéntej van az adott kajában.
2015. jún. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a mandula és mogyoró italok nagyon édesek szerintem, szóval cukkorral/édesítőszerrel óvatosan kell bánni mellettük.
2015. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én most pl. a madártejre kattantam rá, hogy hű, de ennék, de készítenék - na de madártej, tej nélkül...? Nagyon más lesz az íze...? Láttam recepteket ilyen-olyan alternatívával, de kicsit tartok tőle, hogy nagyon nem madártejízű lesz... Hm?
2015. jún. 15. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!