Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan készíthetek egyszerűen...

Hogyan készíthetek egyszerűen paradicsomlevet?

Figyelt kérdés
Nem befőzés céljával, csak nagyon szeretem a paradicsomlevet, és szívesen megcsinálnám magamnak, ha inni szeretnék, frissen, de nem tudom, hogy kell e valami még a paradicsomhoz, meg kell e hámozni vagy főzni vagy bármi:)
2015. szept. 6. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én megmosom, négybe vágom, botmixerrel összeturmixolom, picit sózom és kész.
2015. szept. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jobb, ha egyszer átfőzöd, átpasszírozod, majd lehűtve fogyasztod.

Mi nagyon szeretjük nyersen, de hát ez nem ivólé, kanállal kell enni.

Az érett paradicsomokat pillanatra forróvízbe mártom és lehúzom a héjukat. felkockázom.

Fél kiló paradicsomra egy kicsi hagymát számítok, amit finomra lereszelek. Megsózom, borsozom, majd a paradicsommal összekeverem. Villával alaposan összetöröm, friss petrezselymet is szórok rá. Alaposan behűtöm, és bármilyen hidegkaja mellé nagyon finom, de én szeretem magában is.

Ha simábbra szeretném,(a párom bögréből issza ) akkor egy kicsit megjáratom botmixerrel, de nekem a rusztikusabb jobban ízlik.

Lehet még ízesíteni bazsalikommal, zellerlevéllel is, nagyon finom akármelyikkel.

2015. szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lencsefőzelék ***** válasza:
55%
* kell-e
2015. szept. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb felfőzni, passszírozni, újból felfőzni. Ízesíteni. Zellerlevélen kívül max még gyömbért, hogy csípős legyen... Ha így szeeti vakai.

Tartósítót is jobb egy kicsit beletenni.

Azzal már nem ajánlatos főzni.

Csírátlanított üvegbe, az üveg meleg legyen, bele, csavar rá, és szárazdunct...

2017. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!