Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Paradicsomból mit lehet...

Paradicsomból mit lehet télire csinálni?

Figyelt kérdés

Paprika nincs hozza, tehat lecso kizarva. Siman lefagyasztani nem latom ertelmet, meg a tavalyi is ott van. Burschetta es Antipasti - ezeket csinaltam eddig, ezekböl mar eleg van. Savanyusagreceptet nem talaltam erett paradicsomhoz.

A csaladban allergia is van paradicsomra, az egesz csaladnak szant etelt emiatt csak ugy tudom felhasznalni, hogy ugyanazt az etelt kis modositassal neki paradicsom nelkül kell csinalni, tehat egyidejüleg erre is fel kell keszülnöm, hogy majd neki hogyan modositom.



2015. szept. 27. 10:22
1 2
 1/11 csux2 ***** válasza:
Főzd be simán paradicsomlének.
2015. szept. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
paradicsomlé, lecsó alap, spagetti/milánói alap stb.
2015. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hat ötletnek biztos sokaknak jo lenne...

Mi nem veszünk paradicsomlet, paradicsompüret...stb sem, mivel a ferjem a csipös Felix ketchup-öt szereti csak, igy ezzel izesitek mindent, ha föetelhez kell. (Nem tul sok paradicsomos dolgot eszünk, mert egy hasonlo kinezetü, mentes adag is kell. Nekem pedig egyaltalan nincs ra igenyem a gyerekekre tekintettel meglennek enelkül is.) Igy nem tudnam hasznositani a paradicsomlet... Esetleg egy kisebb mennyiseget mas zöldsegekkel, es akkor salaktalanito kurahoz, siman kipreselve lefagyaszthato-e es meddig all el?

Es tovabbra is erdekelne, mit csinaljak a többivel, egy hatalmas zöldseges kartonnal kaptunk mindket nagymamatol. (Amit ugye csak megköszönni illik, meg kitalalni, mit csinaljak vele, mikor...)

2015. szept. 27. 11:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pálinkát.
2015. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Készíts ketchupot!

Egészséges ketchup házilag

[link]

2015. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a ketchup, barmilyen egeszseges is, nagyon nem jött be... Lehet, h furcsa azoknak, akiknek a gyereke semmire sem allergias, de aki a gyerek szempontjat nezi, az nem csinal direkt meg kedvet is a paradicsomos etelekhez, marpedig ha "uj" ketchup-pel allok elö a csaladnak, akkor ezzel mit akarok elerni? Majd kiteszem az "uj" ketchup-öt az asztalra a hus melle mindenki ele?! A ferjem ettöl meg ugyanugy a Felixet fogja tovabbra is szeretni, es epp eleg kedvcsinalonak, amikor sajnos nem tud ellenallni es azt kiteszi maga melle az asztalra.

Ha kint van a paradicsomos kenyerre kenhetö krem az asztalon, vagy a szaritott...stb, az mas, mert mellette mas kremek, kolbaszok, zöldsegek is vannak, de sajnos a ketchup-öt manapsag semmi sem mulja felül, hiaba a majo, mustar, torma.


Bezzeg a palinka! :D Az magatol is elkeszül, erlelödik, amig itt all a konyhaban a sok paradicsom. Recept? XD

2015. szept. 27. 17:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Aszalni is lehet, majd olivaolajban eltenni.
2015. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h irtal.

Antipasti = aszalt dolgok olajban.

Bar mar rengeteget tettem el korabban, jobb ötlet hijan ismet ez lett. Nemcsak paradicsomot, lehet bele sült padlizsant, cukkinit, paprikadarabokat (utobbit nem csinaltam), de csinaltam par üveget fetasajttal es olivabogyoval is. Joreszt nem oliva-, hanem etolajjal a mennyiseg miatt. Füszerek hozza: rozmaring, bazsalikom.

Amugy irnak bele kapribogyot, de en nem tettem bele. Fogyasztaskor a leöntött olajat salataba el lehet hasznalni, emiatt is hasznalam etolajat (nalunk kivülem mas nem szereti az olivaolajat).

2015. szept. 30. 22:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Fokhagymat kihagytam a felsorolasbol. (Teljesseg kedveert.)
2015. szept. 30. 22:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat. Tényleg jó ötleteket írtál :)
2015. okt. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!