Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Régi koszos és elszíneződött...

Régi koszos és elszíneződött üvegeket hogy tudnám a leghatékonyabban fertőtleníteni hogy újra felhasználjam?

Figyelt kérdés

Patikai üvegek amelyeket a föld alól ások ki. Igen praktikusak és hobbi szinten foglalkozok orvosságok készítésével saját felhasználás céljából tárolnék bennük.

Gondolom kifőzöm de műanyag kupak és fedelük van, ezért inkább megkérdezem. Hipós vízzel ha kifőzőm jobb? A fedőt is kifőzhetem? Nem olvad el?



2016. ápr. 8. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenek előtt beleraknám napokra vízbe ázni, hogy ami tud, lejöjjön úgy.

Utána meg ja, hipós víz, de abban is inkább áztatnám első körben. Vagy ecet is szóba jöhet.


De akárhogy is, én földből kiásott cuccban nem nagyon tárolnék orvosságokat vagy élelmiszert. Ki tudja ki és mi a rákot tárolt benne...

Az üveg még csak hagyján, de a kupakok...?!


Nos te tudod...:)


Ja és igen, az áztatások után valami kifőzés sem árt... Csak arra figyelj, hogy ne a hideg üvegeket tedd forró vízbe, hanem hidegbe tedd, s együtt hevítsd...

2016. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kössz. De mi baja lehet a kupaknak?

Mi az ami miatt visszakozol a tárolók újra felhasználásától?

2016. ápr. 8. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy eredetileg patikai üvegek voltak!

És ha azóta már valaki pl. permetszereket, hasonló mérgező anyagokat tárolt benne, és már azok után kerültek a földbe:

És mivel a tetőket ezek szerint biztosan nem fogod tudni úgy fertőtleníteni, hogy az teljesen tuti legyen... inkább nem is próbálkoznék vele.

Én sem!

2016. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor faragok hozzá dugót. De úgy vélem egy nagy adag tömény hipóval kiforralom mindent leszed ami nem oda való.

Amúgy a permetszertől nem félek met ezek 1920-as évek beli üvegek. Márka darab és néhány évszámmal ellátott. Valamint a forma sem a mai 50-es években bejött szabvány. Valahol vékonyabb valahol vastagabb az üveg nem egy nagy minőség de látszik hogy ember keze alkotta. Eredetileg hülyeség miatt kezdtem el gyűjteni úgymond poénból aztán előkerült pár szép darab majd hobbivá vált és rájöttem hogy a másik hobbimmal egybe vág szóval felhasználható. Ez a történet. Azért érdekelne hogy csak feltételezés hogy a műanyag fedőket nem lehet újra hasznosítani vagy van konkrét élettani vizsgálati jelentés is mely alátámasztja a hipotézist hogy a fedő mérgezővé vált.

2016. ápr. 8. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!