Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Teakészítésnél a teafilter...

Teakészítésnél a teafilter berakásával vártok 5-6 percet, hogy a ne forró vízbe tegyétek, vagy egyből azzal forrázzátok le?

Figyelt kérdés
Most láttam egy dobozon egy ilyen képet, én idáig mindig a filterre öntöttem a forró vizet, nekem ez új volt.

2016. máj. 6. 15:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Tea-függő.

A feketeteát pl. 100°C-os vízben szokták áztatni, így azt a felforralt vízzel rögtön leöntöm.

A zöldteának azt hiszem, kb. 80°C-os víz kell, annál érdemes várni egy kicsit. De ilyet én nem iszom.

Gyümölcsteát iszom általában, azoknál is 100°C a gyakori. Így ugyanúgy járok el, mint a feketénél, csak ezeket tovább kell áztatni általában. (A feketénél nem ajánlott sokáig áztatni.)


Milyen teáról van szó?

2016. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!