Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tejet lehet helyettesíteni...

Denikaulitz kérdése:

A tejet lehet helyettesíteni laktózmentes tejjel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A barátomnak szeretnék sütni valamit a születésnapjára, de ő sajnos laktózérzékeny.

Olyan kérdésem lenne, hogy a normál (laktózos) receptekben a hozzávalókat le lehet cserélni laktózmentesre? (tej, vaj stb.)

Vagy ettől változhat valami, érdemes-e esetleg laktózmentes recepteket keresni helyette?



2016. máj. 31. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bár soha nem ittam még laktózmentes tejet, de biztos vagyok benne, hogy használhatod sima tej helyett!
2016. máj. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lecserélheted. A laktózmentes tej ugyanolyan, mint a másik, csak belekevernek egy enzimet, ami bontja a laktózt, de ez magán a tejen nem sokat változtat.
2016. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
a laktózmentes tej az nagyon fincsi! Olyan mintha karamellás tejet innál. Kicsit édesebbnek érzem mint a sima tejet. Süti perfect!
2016. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Használhatsz, de figyelj oda, mert sokkal édesebb, mint a másik (én meg sem birom inni)- és a süti esetleg túl édes lesz, ha ugyannyi cukrot teszel bele.
2016. máj. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Használhatsz nyugodtan, de kicsit édesebb, mint a normál (ugyanez igaz a tejfölre is).
2016. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

annak azért utána kéne nézni, mekkora hőmérsékleten esik szét a laktáz, nem biztos, hogy kibírja a sütést


rizstejjel helyettesíteném én inkább

2016. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Utána nézek hogy lehet e sütéshez használni. Azt már hallottam hogy édesebb tehát szerintem a cukor tartalmat csökkentem.
2016. jún. 1. 14:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sütéshez használni én is rendszeresen használom, meg a vejem is - és nincs bajunk töle sütés után sem.
2016. jún. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Akkor nyugodt szívvel látok neki!
2016. jún. 1. 18:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet használni sütéshez és főzéshez is teljes nyugalommal. Nálunk is van laktózérzékeny a családban, már szinte minden tejterméket a laktózmentesből veszünk. Nekünk sincs semmi bajunk tőle, akik nem vagyunk ezzel az intolarenciával "megáldva ".
2016. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!