Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Gyógytea főzése. Ki hogy...

Gyógytea főzése. Ki hogy csinálja? Ugye hivatalosan nem szabad fémmel érintkeznie. Nem tudom mivel leszűrni, mert én nem láttam még műanyag szűrőt!?

Figyelt kérdés

2016. aug. 3. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Pedig a műanyag szűrő nem városi legenda.

[link]

2016. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Hmm, hát pedig tényleg nem valaki ritkaság.

Én meg fémet nem látok sehol sem, még anno nagymamámnak volt fém ezer éve, de azóta nem láttam.

2016. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként vékony steril anyagon is átszűrheted.
2016. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na akkor kutakodom, köszi
2016. aug. 3. 09:54
 5/10 aperitif ***** válasza:
82%
100Ft-os boltokban, piacokon keresd, általában ott kapni műanyag teaszűrőt.
2016. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, nem csak műanyag, de porcelán szűrő is van. Vagy óvatosan megiszod úgy is, hogy benne marad a tea. Vagy kávéfilterbe is teheted, vagy csinálhatsz kis gyógytea csomagot vékony anyagdarabból
2016. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kösd a teafűvet egy darab gézbe és már kész is a rögtönzött teafilter.
2016. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van vagy 3-4, különböző méretekben, olyanok, mint az első linken láthatóak.

Sőt olyan kis lapos is van, ami ráilleszthető a bögrére, és lehet szűrni a teát. nagyon sűrű szövésű műanyag sziták, semmi felesleges zúzalék nem megy át rajtuk.

Régen vettem háztartásfelszerelési boltokban.Szerintem egy kis utánanézéssel most is lehet találni ilyesmiket.

2016. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem érintkezhet fémmel?

Én a műanyagot nem szeretem használni általában kerülöm, ha lehet, főleg ha meleg éri, úgy hallottam, nem tesz jót az ételnek. Hogy van ez?

2016. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan készlet, ahol minden mázas porcelánból van. A teafű tartó is. Sőt, még a fedő is passzol rá, és az aromákat nem hagyja megszökni. A teafű tartó a kiöntőbe, de a pohárba is betehető.


[link]

2016. aug. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!