Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Maradhat a lekvár a lábasban?

Maradhat a lekvár a lábasban?

Figyelt kérdés

Szóval az a nagy helyzet, hogy mára jutott a lekvár és befőtt főzés. Nem sok, kb 5 kg, de friss és finom gyümölcs. Viszont itthon nincs befőttes üveg, mert elhasználtam.

Ha ma megfőzöm a lekvárt, és kihűlés után hűtőbe teszem, majd leghamarabb kedden délután tudom befőttes üvegbe rakni, az gáz? Meg fog romlani illetve télig megromlik?

Ha kedden délután-este fele csinálom, jobb lenne? Addig eláll a hűtőbe a gyümölcs? Persze van sok befőtt tartósító itthon..


2016. aug. 14. 07:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon érett a gyümölcs nem fog elállni a hútőben sem.

Tulajdonképpen milyen gyümölcs? Nekem van olyan szilvalekvárom ami két éves,és egy agyag szilkében van zsirpapírral lefedve. Sem cukor ,sem tartósító nincs benne, csak nagon sokáig főztem,hogy mindennedvesség távozzon belőle.

2016. aug. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a lidlben van üres befőttes üveg- vagy talán máshol is, nem tudsz venni?
2016. aug. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
buktában tovább eláll :D
2016. aug. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!