Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan készítsem el a zabpelyhet?

Hogyan készítsem el a zabpelyhet?

Figyelt kérdés
A neten olvastam, hogy pl egy bögre zabpehelyhez 2 bögre tejet kell önteni, és estére a hűtőbe tenni. A múltkor ki is próbáltam, de a végeredmény olyan állagú lett (elnézést a kifejezésért) mint a takony. Nem bírtam megenni, szinte már öklendeztem tőle. Hogyan készítsem el úgy, hogy jó legyen az állaga? Ha esetleg ismertek valami ízesítési módszert, akkor légyszíves osszátok meg velem is :)

2016. szept. 1. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó sokáig összekeverve hagyni. Én ha csinálom, akkor beleöntök egy tálba valamennyi zabpelyhet meg egy kis cukrot vagy mézet esetleg kakaót, öntök rá tejet (ha kakaót is, akkor közben kevergetni kell), ha van időm/kedvem, akkor úgy hagyom pár percre, összekeverem, hogy feloldódjon a cukor, akkor ha olyanom van, teszek bele mazsolát is és úgy fogyasztom.

Van amikor gyümölcsjogurttal keverem, úgy is finom, de úgy kicsit keményebb, ha azonnal enném. Pár perc után finom.

Következő lehetőség, hogy csak piciket tejet teszek max, cukrot és túróval keverem ki. Ilyenkor szeretek bele banánt is tenni vagy mazsolát vagy pedig tej helyett jogurtot.

2016. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 12 deka zabpelyhet szoktam főzni úgy,hogy 1 deci víz+2,5 deci tejben főzöm,amíg be nem sűrűsödik,teszek bele egy evőkanál mézet és egy kevés kakaóport.Hagyom kihűlni,hogy puhuljon még egy kicsit és tökéletes ^^
2016. szept. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ráöntötted a tejet, betetted éjszakára a hűtőbe és másnap megetted?

Nem főzted meg?

Én is beáztatom és megfőzöm. Egy pici vajat keverek bele.

Finom krémes ,gyümölccsel fahéjjal isteni.

2016. szept. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A zabpelyhet nem kell éjszakára beáztatni, bőven elég fogyasztás előtt 1-2 perccel leönteni.


Én speciel gyümölcsöt botmixerelek össze tejjel, kefírrel vagy vízzel. Tehetsz belee kakaót, mazsolát, kókuszreszeléket, bármit.

2016. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A zabkásának nem gusztusos az állaga sokak számára, ez ilyen. Nekem nincs vele bajom, poénosnak találom :D

De sokféleképpen lehet enni. Van, aki csak beáztatja vagy leönti, én szigorúan szétfőzöm (bár egyszer próbáltam nyersen kókusztejben, az jó volt). Tejjel még sosem ettem, mindig vízzel főzöm. Ez így elég hervasztó, de mind a párom, mind én teszünk bele kókuszreszeléket, amitől voltaképpen kókusztejes lesz. Az arányok emberfüggők, ő 13 dkg zabpehelyhez 5 dkg kókuszt tesz, én minimum annyit, mint a zab s egyéb olajos magvat is. Alaposan elnyomom a zabot, de az állagához hozzáad és finom lesz. Gyümölcs (alma, körte, mazsola, banán, meggy...etc.), fahéj jó bele, de kakaózva is OK, ez utóbbi esetben édesítjük, amúgy nem, hisz ott a gyümölcs és a kókusz, s még a zab is édeskés. De ez ízlés dolga.

2016. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sem főzöm, beáztatom, kb. fél órát áll, annyi idő alatt átpuhul, de még marad alatta tej, és szépen kikanalazom. Őrölt diót, vagy kakaót, esetleg aszalt gyümölcsöt kavarok hozzá.
2016. szept. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor kipróbálom majd főzve :D köszi a válaszokat
2016. szept. 5. 15:47
 8/9 anonim válasza:
Én úgy szoktam, hogy 100g zabpehelyhez öntök 3dl vizet, be a mikróba 1 percre, kiveszem aztán belerakom a finomságos gyúróporomat, összekeverem és lehet enni. Mivel tej alapú a por, ezért nem adok hozzá tejet, ebből következik, hogy nem kell vízzel csinálni. Régebben mindig megfőztem, emg hagytam álllni fél órát, de kipróbáltam a mikrózást és bevált.
2016. szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A zab úgy a legjobb, hogy egy 3 decis bögrében készítesz tejes kávét, abból kortyolsz párat, majd beleöntesz kb 90 gramm zabot, kevered egy percig, majd utána megnézed az emaileket, bekapcsolod a telód és már kanalazgathatod is, nagyoooon finom a kávé tejjel +zab! :))) :')
2016. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!