Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen egyszerű receptek...

Beata456 kérdése:

Milyen egyszerű receptek vannak spagetti tésztával?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok. Van itt hozzá só, olaj, sajt, tej,cukor és egy kis fazék amiben készülhet.

Kimaradt a tészta, ami még nincs megfőzve és olcsón vennék még hozzá hozzávalókat (olyan 3-500Ft) és vacsorára megcsinálnám magamnak, de csak bonyolult recepteket találtam\ismerek.

A főző tudásommal nincs gond, csak sajnos időm van kevés és eszközöm. Ezért szeretnék valami egyszerűt és finomat.



2016. dec. 20. 00:30
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Oké Bea . A forró vízbe kell tenni a tésztát fedőt rá néha keverni A max idő után le kell önteni szűrőn és a fazékba minimális olajat tegyél azzal keverd fel . Ne a főző vízbe . Fagyasztott vadas mártással kétszerre készíthető adag , szalámis vajkrém reszelt fokhagymával fekete olíva bogyesszel , 0,5 kg dobozos passzírozott paradicsom őrölt köménnyel reszelt sajttal .
2016. dec. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Milánói alappor, saját márkás kb 170ft, fél kg darált sertéshús 500ft (egy porhoz kb csak a fele kell, a többi jó későbbre), Kis sajt 300ft. Húst kevés olajon elkezded pirítani, majd felöntöd annyi vízzel amennyit az alap ír, bele rakod a port, főzöd még egy kicsit és lehet tálalni.

A tejszínes fokhagymás csirkemell is egyszerű, bár az egy picit drágább.

2016. dec. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Ha nagyon pénztárcakímélő tésztát akarsz készíteni, akkor ajánlom a sajtos-tejfölös tésztát.


[link]


Én mondjuk egy kicsit megtuningolnám, úgy, hogy egy kis olajon üvegesre pirítanék 2 fej kockára vágott vöröshagymát, amihez mondjuk kis kockára aprított szalámit, vagy gépsonkát adnék. A húsival összesütögetném a már megpirult hagymát, erre rázúdítanám a tejfölt, amit előzőleg összekevernék egy kis sóval és borssal. Az alkotórészeket összerottyantanám. A kapott matériát a már előzőleg megfőzött tésztával összekeverném és a tetejére mehetne a reszelt sajt.

2016. dec. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Spaghetti aglio e olio - magyarán fokhagymás-olajos spagetti, ez magaért beszél, csak össze kell keverni, petrezselyem, esetleg Chili rá és kész. Tonhalas tésztához én egy kis olajos konzerv tonhalas és egy csokor kaprot szoktam csak használni.
2016. dec. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegnapi kajám, igen hasonló volt, mint amit a 3-as írt:


Virslit karikára szelve pici olajon + törtpaprika, kevés vízzel percek alatt megfőtt.

Jénait kikentem egy kevés olajjal, bele az előre megfőzött tészta, rá a virsli karikák. A szaftot tejföllel símára kavartam és úgy öntöttem rá és egy kis reszelt sajt a tetejére. Mikróban 1-2 perc alatt ráolvadt.

Egy marék tészta + 1 pár virsli, 2 ek. tejföllel, = 2 adag bőséges kaja.

2016. dec. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szimeon ***** válasza:
100%
Valami kis hús (konzerv löncshús is jó), dinsztelt hagyma, fűszerek, paradicsomszósz - főzd össze mártássá. Főzd ki a tésztát. Tedd rá a mártást, reszelj rá sajtot.
2016. dec. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Olajon megdinsztelsz jó sok karikára vágott fokhagymát, kockákra vágott kápiam vagy kaliforniai paprikát, sózod, borsozod, hozzáadsz egy csokor apróra vágott petrezselymet és ebbe fogtado a kifőtt tésztát.

Reszelt sajttal tálalod.

2016. dec. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
sajtmártást készítenék hozzá. A mártás alapja tej, sajt és a tészta főzővízének egy része.
2016. dec. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az olivás-fokhagymás a legegyszerűbb, leggyorsabb. De, ha van időd, parajpürét is kiolvaszthatsz, fokhagymával borssal, nagyon finom lesz. vagy csak így összekeverve a spagi, rá még forrón reszelt sajt is nagyon finom, de, ha még fokozni akarod az élvezetet, akkor egy jénait kikensz olajjal /vajjal, csinálsz bele a tésztából kis fészkeket, egy kanállal csinálsz mélyedést beléjük.Ebbe ütsz 1-1 tojást, és megszórod bőven reszelt sajttal. A sajt olvadásáig süsd, isteni finom.
2016. dec. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
én meg a vajas-petrezselyes-fokhagymas tesztat szeretem :D
2016. dec. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!