Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Létezik olyan bodzalé, amit...

Létezik olyan bodzalé, amit gyorsan el lehet készíteni, és nem kell napokig állni hagyni?

Figyelt kérdés
Lehet olyan is, amihez nagyon sok virágot kell használni, vagy főzni. Van ilyen?

2017. jún. 1. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Minimum egy éjszakára kell hagyni állni. Bodzavirág, citrom, víz, méz. Ennyi. Egy éjszaka/8 óra nem olyan hűdeűbersok idő.
2017. jún. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de negem az érdekel, hogy van-e olyan technika, kémiai vagy fizikai, ami állás nélkül kivonja a bodzaaromát
2017. jún. 1. 23:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy saját receptem, szörp, tehát ha kész, vegyíteni kell vízzel. 6 liter lobogó vízhez két citromot vágok fel karikára, hozzáadok 4 kg cukrot, majd 35 bodzavirágot. Ha nem unod, ollóval levághatod a virágokat a szárukról, így még finomabb italt kapsz, mert a szárban lévő keserű anyagok nem kerülnek bele. Főzöd 5 percig, így az esetleges baktériumok elpusztulnak s nem fog hasmenést okozni az ital. Leveszed a tűzről, adsz hozzá két tasak tartósítószert (2X5g), hogy ne erjedjen meg. Hagyod állni 24 órát. Tökéletes.
2017. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megfőzöd.
2017. jún. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szörpös verziót ismerem, ehhez ha már nincs friss, akkor szárított bodza is jó.

1 liter vízhez 1 kg cukor, felfőzni, és úgy emlékszem, hogy én csak még forrón beletettem a bodzákat a vízbe, és hagytam ázni, mint amikor teát készítünk, bár lehet tényleg főzni érdemesebb, a bacik miatt.

2017. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A forrázás is elég lehet.
2017. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!