Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért kell forró vízzel...

Miért kell forró vízzel felönteni a párolt rizst? Amikor hideg vízzel is ugyan azt az eredményt érem el.

Figyelt kérdés

Csomó embertől hallom, meg olvasom hogy csak forró vízzel lehet felönteni (dinsztelés/pirítás) után a rizst.

Én mindig hideg vízzel csinálom, és mindenki dicséri hogy ilyen finomat nem nagyon evett máshol.

Egyébként tényleg mindig nagyon jól sikerül.



2017. júl. 21. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
hideg vízzel felöntve egyből forr a vized? mert meleggel nálam szokott. természetesen ezzel csak pár percet takaritasz meg.
2017. júl. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Hogyne forrna!! Én is hidegvizzel öntöm fel,csak úgy zubog/bugyog fröcsög ez is az oka hogy valaki forró vízzel csinálja mert akkor nem történik meg ez a hőkiegyenlítődés miatt, de én is hideggel szoktam meg így is csinálom.
2017. júl. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Minek ilyen kérdés ? Te magad is írod, hogy " Csomó embertő... stb ".

Van aki így csinálja, van, aki úgy, úgyis mindenki a saját tapasztalatára, módszerére esküszik.

És mindenki azt vallja, " hogy tényleg mindig nagyon jól sikerül"

Én is, pedig forró vízzel öntöm fel :)

2017. júl. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 minek ilyen válsz, ha csak belém kötni tudsz?

Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam mások tapasztalataira!

2017. júl. 21. 19:44
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyébként igen, szinte egyből forr a víz ahogy bele engedem, mivel forró az edény amiben a rizst pirítom.

Ez csak időmegtakarítás miatt kell? Vagy befolyásolja a rizs állagát-minőségét az elkészültéig?

2017. júl. 21. 19:47
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Va egy olyan sejtésem, hogy hasonló a helyzet, mint a másfél/két pohár víz esetében, mindenki a saját módszerére esküszik és nyilván mindenkinek az ő módszere alapján sikerül " a legjobban".
2017. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Istenem...sehol nem írtam, hogy az én módszerem a tuti?!

Emberek, egy kibäszott párolt rizsről beszélünk, ami ehetőre sikerül, és erről kapok visszajelzést is!

Minek így kiforgatni az egész témát?

Egy sima kérdést se lehet már feltenni, hogy az ember megtudja a miért-eket?

Szóval továbbra is várom azt a választ, ahol leírja valaki konkrétan miért használnak egyesek forró vizet?!

Mert így tanulták, vagy mert ettől jobb lesz a rizs?

2017. júl. 21. 20:15
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Kaptál választ:

" Én is hidegvizzel öntöm fel,csak úgy zubog/bugyog fröcsög ez is az oka hogy valaki forró vízzel csinálja mert akkor nem történik meg ez a hőkiegyenlítődés miatt, "

2017. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Ember, semmi személyeset nem írtam, csak megállapítottam általánosságban egy tényt, nem kell azonnal kiakadni. A "legjobb" szót azért tettem idézőjelek közé, mert ez egy szubjektív fogalom, nyilván mindenkinek úgy a legjobb, ahogy ő készíti. Mindenki ragaszkodik a saját módszereihez a konyhában, mert úgy tanulták, vagy úgy tapasztalták, hogy ez illeszkedik a legjobban a főzési stílusukhoz, vagy az adott munkafázist tudják a legkönnyebben beilleszteni a többi közé.

A kérdésedre a válasz: IGEN. Így tanulták, hogy ettől majd jobb lesz.

2017. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
A fentieket olvasva megnyugodtam. Ha ez csak tanult mód, akkor semmi gond azzal, hogy én hideg vízzel öntöm fel. Vagy langyossal. Vagy amilyen a csapból folyik.
2017. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!