Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lekvárnak való puha őszibarack...

Lekvárnak való puha őszibarackot lehet fagyasztani? Utána lehet lekvárt főzni belőle kiengedés után?

Figyelt kérdés
Ahogy befőttnek pucoljuk sok puha rész leesik belőle, amit eredetileg turmixnak gondoltunk de ahogy egyre többet pucolunk, úgy nő a mennyiség. lekvárnak is jó lehet de csak a berakás végén tudnánk kifőzni.
2017. aug. 19. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet mindenféle gyümölcsöt lekvárnak fagyasztani.


Én évek óta sokfélét fagyasztok szezonban, mert nyáron lekvárt fözni elég meleg dolog, télen meg kellemes, ha a tüzhely is melegít. Emellett nyáron eleve sokkal több munka van a kertben, és így nincs olyan, hogy nem érek a végére.


A lekvárnak való - tehát érett, puha - gyümölcsöt adagokban fagyasztom le, mert télen könnyebb eldönteni, hogy most 2 kg-ból akarok lekvárt, vagy 10-böl, vagy esetleg a 2 kg-os csomagokból vegyes valamit készítek.

Ami még elöny, hogy a fagyasztás miatt sokkal hamarébb megfö, és így még idöt is lehet vele spórolni.

2017. aug. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Kiengeded főzés előtt?
2017. aug. 19. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert akkor kevesebb eneregia kell hozzá. A kiolvadáskor ugyan félig szétesik, de a lekvárnál ez csak elöny.
2017. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá az előttem szólóhoz, hogy konyhakész, kimagozott , feldarabolt gyümölcsöt szoktam egy kilós csomagokban fagyasztani. A könnyebb kezelhetőség érdekében.
2017. aug. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4-es: tökéletesen igaz, amit írsz, én csak azért nem említettem, mert a kérdésben beföttnek való gyümölcsröl volt szó.

De ha eleve lekvárnak akarja valaki fagyasztani, akkor tényleg megfelelöen elökészítve érdemes fagyasztani.


Köszi a kiegészítést!

2017. aug. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!