Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy vágjam, vagy melyik...

Hogy vágjam, vagy melyik részét a cserepes petrezselyemnek, ha azt szeretném, hogy újra nőjön?

Figyelt kérdés
Vagy ritkítanom kell, a zsenge hajtásokat húzgáljam ki előbb?
2017. szept. 13. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak a leveleket vágd le.
2017. szept. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

A csipkedéssel lekopaszított szárakat a tő felett 1-2 centivel vágd vissza.

De amúgy szárastól is felhasználhatod, a cserepes zöldpetrezselyem nagyon zsenge, összevágva a szára is teljesen értékes.Ez esetben is a tő felett csípd el vagy vágd el, így majd újra fog hajtani a föld alatti gyökérzetből.

2017. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha ügyes vagy, át tudod ültetni a töveket egy nagyobb cserépbe földlabtástól. Nekem egy hosszúkás balkonládában egész szépen kihúzták május elejéig. Egy fűtött szobában voltak az ablakban. Mindig kaptak alulról tápanyagot, de sosem lettek agyonlocsolva. Hatalmas metélőpetrezselyem-levelek nőttek, csak sajnos nem voltak túl aromásak és sokat kellett belőlük használni. Májusban meg kiültettem az egészet a kertbe. Szépen elterebélyesedtek, aztán elkezdődött náluk a magzás (a magos szárakat némelyik egyednél visszatörtem). Egészen őszig volt nagyon finom petrezselyemzöldem.


Ja: az Italian Giant nevű óriásira megnövő metélőpetrezselymet vetettem egyébként. Az a kertben képes akár 60-70 centi magasra is megnőni.

2017. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 13. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!