Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tartósítjátok a körtét?

Hogyan tartósítjátok a körtét?

Figyelt kérdés

Nagyon sok körténk termett, sajnálnám az egészet cefrébe tenni, de ez nem téli körte, nagyon hamar tönkre megy.

Kompótnak tettem el üvegbe, nem tudom milyen lehetőségek vannak még?



2017. szept. 14. 13:33
 1/7 Lazy Lover ***** válasza:
100%
lekvár esetleg
2017. szept. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megaszalnám.

Egy részét még csokiba is mártanám, isteni!

Másik részből meg lehet gyümölcsteát készíteni egy rész hibiszkus, vagy csipkebogyó, egy rész apróra vágott aszalt körte. Nyami!

2017. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tavaly tettem el körtelekvárt, különböző ízesítéssel cukor nélkül,de még így is édes. Lehet hogy kipróbálok valami citromosat,csak az a baj, hogy mostanában nem lehet kapni bio citromot.

Az aszalás is jó ötlet , még nem aszaltam.

A csokiba mártott, karácsonyi gasztro ajándék is lehetne!

A tea is jónak tűnik,aszalt alma kockák is lehetnének benne. Köszönöm.

Tavaly nektarint tettem el befőttnek, és a lehámozott héját megaszaltam. Nagyon finom volt teának egy kis szálas Darjeelinggel és citromlével.

2017. szept. 14. 14:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy látom, a chutney még nem merült fel, mint ötlet.
2017. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Cseppfolyósítva a legjobb.
2017. szept. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Körte Chutney - hát ezen gondolkodnom kell, nem tudom a családom hogyan fogadná, egy próbát megér.

Lesz cseppfolyós is :D

4 hatalmas körte fa van a kertben. Az a mennyiség amit elhasználok elenyésző ahhoz képest ami terem.

2017. szept. 14. 15:30
 7/7 A kérdező kommentje:

A hibiszkusz + aszalt körte kocka + aszalt alma kocka tea isteni lett.

Köszönöm az ötletet.

2017. okt. 27. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!