Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen étel tud elnyelni nagy...

Milyen étel tud elnyelni nagy mennyiségű sót?

Figyelt kérdés
Mondjuk azt,meg kell ennem pár gramm sót, az okot most hagyjuk, és tudom nem egészséges, egyszeri eset. Szóval mi tudja elfedni az ízét,vagy elnyelni? Pl. krumplipüré azt tudom. esetleg joghurt?

2017. szept. 14. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
A túró.
2017. szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Ezek a fogadások..

szódabikarbóna,tejföl, egyszer kefírrel is letudod húzni

2017. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pár gramm só az nem sok, még én is eszem annyit naponta, pedig én az ajánlott sómennyiség alatt eszem, azt hiszem. Úgyhogy bármilyen nem édes ételben be tudom vinni egyszerre.

Elő van írva, hogy mit ehetsz mellé és mit nem?

Akiknek az étrendje több sót igényel, azok pl. húslevest használnak erre a célra.


Az elsózott étel mindig rossz, a sót igazán elfedni nem lehet. Az édesebb cuccok több sót igényelnek, pl. zöldborsó, répa...

Ha nem nagy mennyiségű a só, valami kis étel túlsózva vagy maga a só, sok víz és annyi.

Ha sok, akkor ne csináld.

2017. szept. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A héjában főtt krumpli, a rizs, sok sót képes felszívni, úgy, hogy még ehető marad.

Az elsózott ételekbe is krumplit tesznek, ami jórészét felszívja a sónak.

Utána gyorsan egyél valami finom édeset.

2017. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sótlan.
2017. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kifli
2017. szept. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
10 gramm sóról van szó :) köszönöm a tippeket! talán a húsleves hangzik a legjobban! bármit ehetek mellé
2017. szept. 14. 23:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Az nem vészes, össze lehet hozni :) Megiszod a levest, rá víz, a halálos adagtól pedig megnyugtatóan messze leszel (mennyi az, negyed kiló?). Sós lesz, annyi, de lazán kibírod :).
2017. szept. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, a halálos adag 250 g.
2017. szept. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!