Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Konyhai praktikák

A kérdés

Ha kiveszek valamit a fagyasztóból az kb mennyi idő alatt olvad fel?

Egy ideje lefagyasztottam egy adag töltött paprikát, egy dobozban pihen a mélyhűtőben. Ha meg akarom enni akkor ki kell venni és hagyni amíg megolvad, vagy berakhatom egyből a mikróba?

Keress kérdéseket hasonló témákban: paprika, mélyhűtő, hűtőszekrény, mirelit, töltött paprika, mikró

10-12 21:41  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Berakhatod a mikróba, de energiatakarékosabb, ha előző este kiveszed és a hűtőben kezded el kiolvasztani.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 10-12 21:46 Privát üzenet
Nagyon sokáig képes olvadozni, ha nagy tömbben van, úgyhogy én is előző nap veszem ki s a normál hűtőrészben tartom, ha tudom előre, hogy meg akarom enni.
Ha nem jut eszembe előre, akkor a legtöbb esetben mikró, nyers tojást tartalmazó cuccnál meleg vízbe állítás.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 10-12 22:52 Privát üzenet
Én is előző nap kiveszem, van hogy 1-2 órára még az asztalon, utána a normál hűtőben. Máskor rögtön be a normál hűtőbe, másnapra biztosan kienged.

De úgy tudom, hogy amit a fagyasztóból kiveszünk, azt nem elég felmelegíteni, akkor jó, ha egy kicsit át is forralod. Mikróban nem tudom ezt hogyan lehet megcsinálni!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 10-13 07:00 Privát üzenet
előző este vedd ki, de ha lehet forrald is át(amit lehet) a palacsintát értelemszerűen nem..

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 10-13 10:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

# 5/6Időpont 10-14 07:48 Privát üzenet
Mikróban pompásan át lehet forralni a dolgokat, én pudingot, tejbegrízt eleve ott szoktam főzni. Próbáljátok ki, garantáltan nem kozmál oda, csak résen kell lenni, pár percenként megállítani, megkeverni, mielőtt kifutna.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 10-15 21:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan lehetne a kaporszagot kiűzni a fagyasztóból?
Egy kezdő kérdése: csirkemellet mennyi idővel a felhasználás előtt kell kivenni a fagyasztóból (ill. áttenni a normál hűtőtérbe)?
2 kg tarját a fagyasztóból kiolvasztás után felületileg fűszerezve beraktam a forgató grillsütőbe, kb 3 óra után a felületéről szeleteket vágtam le, és nagyon rossz szaga volt a..
SOS! Most vettem ki a darálthúst a fagyasztóból, gyors felolvasztási tippeket tudtok mondani? (mennyi ideig tart felolvasztani legyorsabban? )
Este, ha kiveszek a fagyasztóból kb. fél kg húst, akkor az másnap reggelre kiolvad? Amíg olvad, addig hol legyen: szobahőmérsékleten vagy hűtőben?
Honnan lehet tudni, hogy romlott az anyatej, amit kiveszek a fagyasztóból és már 1* használtam?

Kérdések a Ételek, italok rovatbólKérdések a Konyhai praktikák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu