Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet otthon meghántoln...

Holopel4 kérdése:

Hogyan lehet otthon meghántolni a gabonákat?

Figyelt kérdés

Van valamilyen tapasztalatotok arról, hogy hogyan sikerült avagy próbáltátok de nem sikerült átlagos otthoni eszközökkel meghántolni elsősorban a kölest, cirkot esetleg a zabot, árpát?


Szeretnék tavasszal a kertben kölest vetni és már csak a hántolást nincs ötletem hogyan oldjam meg, anélkül, hogy be kellene ruháznom több százezer forintot. Van tippem rá, hogy a több fokozatban örlő malmoknak van/lehet olyan kőtávolsága, ami alkalmas lehet erre.



2017. dec. 14. 14:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Nagyjából jó a sejtésed, de többet én sem tudok a témáról. Azt tudom, hogy megoldható akár az is, hogy ne a teljes héjat szedje le, hanem csak a legkülső rétegét (Gyermei aleuron liszt). Én úgy sejtem, hogy amikor először széttörik, akkor utána vagy a sűrűség vagy a szemcseméret alapján szét lehet szedni, hogy mi melyik részhez tartozik, aztán azt újra széttörni és újra "frakcionálni". Engem is érdekel, majd írj, ha találtál valami használhatót. Jó lenne itthon gabonákat őrölni. Amire esetleg még érdemes figyelni, hogy a bolti lisztbe azt hiszem B12-t vagy B9-et is tesznek, amikből viszonylag gyakori a hiánybetegség. Azokat érdemes más forrásból pótolni.
2019. ápr. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!