Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tudom a kelt tésztát...

Hogyan tudom a kelt tésztát négyzet alakúra nyújtani? Minden féle alakú lesz, de négyzezetes nem.

Figyelt kérdés

2017. dec. 17. 06:23
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Géppel nem hiszem. Lisztezett deszkán nyújtófával, és kézzel való kihúzogatással sikerül.

Ha nincs nyújtófád, kapd elő a folpack tekercset!! azzal tudod helyettesíteni. (Majd ledobod róla azt a pár centit, ami koszos lett!)

2017. dec. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egész szabályos négyzetre nem lehet, nagyjából ilyenre nyújtod és körbevágod a szélét.
2017. dec. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ebben van egy videó beigli formázás

2017. dec. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Beleteszed egy négyzet alaku edénybe (tepsi) és ott gyötröd formára.
2017. dec. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Eloszor egy picit meglapitod a tesztat, hogy vastag korong legyen. Utana atlos iranyban, kivulrol befele haladva kezded a nyujtas, de csak nagyjabol a tesztakorong feleig ... szembol ugyan igy teszel, a teszta feleig.

Egy hosszanti domborulat lesz a tesztad kozepen. Ezt a domborulatot kell jobbra balra kinyujtanod, most belulrol kifele iranyba ugyanugy a feletol, hogy az eredeti korong tesztad elkezdjen sarkosodni.

Ezt a muveletet merolegesen is el kell vegezned es maris kockabb a tesztad.

2017. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Nem kell, én sem tudom sohasem.


A szélét én úgyis levágom, mert az mindig "csúnya" - de isteni finom ;) - a bejglinek meg pl. tökmindegy.

2017. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: de a mérnök párom, aki amúgy sosem süt, elsőre kinyújtotta majdnem pöcc négyzetre :D


Megszívta, mert azóta - ha itthon van - vele nyújtatom a tésztát :)

2017. dec. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Biztos sikerülni fog! ☺
2017. dec. 17. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!