Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Megégett fazék megmentése?

Megégett fazék megmentése?

Figyelt kérdés
Egy fazékban vizet forraltam indukciós tűzhelyen, majd miután felforrt, alacsony fokozaton otthagytam, hogy melegítsek benne valamit, majd miután ezt kivettem, erről elfeledkezdtem, a víz elforrta magát és pár perc alatt a fazék iszonyatosan forró lett, az alja teljesen bebarnult, ami hagyományos súrolásra első körben nem jött fel. Lehet ezzel kezdeni valamit? Használható így a fazék, vagy ennyi volt neki?
2018. jan. 8. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak csúnya és nem lyukas és szaga sincs, (de azt meg ki lehet főzni) akkor lehet használni.
2018. jan. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Forralj benne ecetes vizet, akkor a legtöbb esetben javul a helyzet, de ha csak elszínezödés, akkor attól még rendesen használható.
2018. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A megnedvesített edénybe szórjuk szódabikarbónát, hagyd egy-két órát rajta, majd súrold át vele.

A szódabikarbóna csodákra képes.

2018. jan. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Fazék anyaga?
2018. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Végigpróbálnék mindent...

pl. amint már írták előttem, a szódabikarbónát,

az ecetet is, és e kettő keverékét is...

Aztán a sót is: A nedves felületet besóznám, és hagynám legalább egy éjszakára, aztán kisúrolnám (persze csak ha bírja a súrolást). Aztán felengedném a sót vízzel, forralnám kicsit.

És ha ezután sem változott, akkor jönne nálam a hypo. tömény hypoval kimosnám, és hagynám is benne egy ideig, aztán a színeződés fölöttig pótolnám vízzel, úgy is hagynám állni, majd színültig és úgy is, mjad kiönteném, kimosnám, és többször egymás után forralnék benne tiszta vizet, hogy a hypo maradványok rendesen eltűnjenek belőle.

Ezután nem érdekelne, ha mégis foltos maradt, használnám úgy ahogy.

2018. jan. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, hogy az alja kívülről, vagy belülről színeződött el. ha kívülről, az csak szépséghiba, és létezik az a szappanos fémszivacs, amivel tökéletesen lehet lábasfeneket, oldalat tisztítani.

ha belülről, akkor a az elpárolgott víz után maradt vízkő égett oda, amit legjobban ecetes áztatással tudsz eltávolítani. Persze türelem is kell hozzá, míg feloldódik.Ecetet és szódabikarbónát együtt ne használj, mert közömbösítik egymást.

2018. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Az Amway fémtisztító szert használd, ha akarod, adok neked! Ez direkt ilyen esetekre van!
2018. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
VIM súrolópor + fémdörzsi. Tény, hogy nem elég "simogatni", jó erőt kell kifejteni mikor dörzsölöd , súrolod, de a VIM csodákra képes.
2018. jan. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, végül a citromsavas dörzsölés + forralás egészen szépen leszedte.
2018. jan. 9. 08:43
 10/10 anonim ***** válasza:

"VIM súrolópor + fémdörzsi. Tény, hogy nem elég "simogatni", jó erőt kell kifejteni mikor dörzsölöd , súrolod, de a VIM csodákra képes."


Utána meg dobhatod ki az edényt, mert teljesen összekarcolódott a belseje és minden leég benne ettöl kezdve!

2018. jan. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!