Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A fehér műanyag kávé kavargató...

Attila Makkai kérdése:

A fehér műanyag kávé kavargató pálcikát melyik végén kell megfogni amikor a kávét kavargatjátok? A szélesebb vagy a keskenyebb végén?

Figyelt kérdés

2018. jan. 9. 09:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Keskensebbik végét fogd :D
2018. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A szélesebb fele arra hivatott, hogy gyorsabban felkeverje vele a hozzáadott cukrot a fogyasztó.

Vagyis a keskenyebb felével fogd meg, hogy megoldódjon ez a világraszóló problémád :DD

Amúgy minden kanálnak a keskenyebb felét fogjuk meg, és nem a nyelével eszünk.

2018. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Vannak bizonyos elméletek, ahol azt bizonygatják, hogy a szélesebbik végét kell fogni bizonyos ergonómiai szempontokat figyelembe véve. Ennek fényében is ugyanez a véleményetek?
2018. jan. 9. 11:00
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Én mindig a szélesebb felét fogom. Szóval ufó vagyok.
2018. jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
"Bizonyos elméletek" nem kavarják fel az életem, attól még a szélesebb vége a kanál "feje", a kesekenyebb pedig a nyele, amivel fogod.
2018. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
sokat fognak még nevetni a jövőben ezen a kérdésen ha archiválásra kerül, és kérdezgetik majd egymástól hogy 2018ban ezt komolyan megkérdezte valaki? na az ilyenek festenek majd igazán téves képet a korszakról
2018. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
2018. jan. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 emzeperiks ***** válasza:
100%

Ezen kérdésen némileg meglepődtem, de megerősíthetem az előttem szólókat, hogy igen, a lapátnak is a nyelét fogjuk s nem a fejét.

Ezt pici gyerekkorban sajátítják el a gyerekek - már, ha vitték őket homokozni. :) Azért a vékonyabb részt fogjuk, mert könnyebb megfogni - értelmesebb is, míg a szélesebb rész intenzívebb munkát tud végezni a nagyobb felülete miatt egy folyadékban.

2018. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak hogy alaposabban körbejárjuk a témát, mi a praktikai azonosság ill. különbség a koktélok keverő pálcikáival összehasonlítva? Ezek a pálcikák hosszabbak, viszont azoknak egyértelműen a szélesebb végét fogjuk meg.
2018. jan. 11. 08:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a koktélkeverő pálcika azért más, mert ez díszítő szerepet is betölt, ezért van a tetején a szélesebb rész, illetve az aljának vékonyabbnak kell lennie, mert néha tűznek fel rá ezt-azt, oliva bogyót, gyümölcsöket stb. Ezt egy szélesebb pálcika esetében nem lehetne kivitelezni.

Például ennél egyértelműen nem a vastagabbik felével keverjük a koktélt. :)

[link]


A kávés pálcikára viszont nem tűzünk fel semmit, és nem is díszítő elem, csak egy egyszerűsített "kanál", amivel elkavarjuk a cukrot. Akkor ennyi erővel a kis műanyag kanálnak is a fejét kellene fogni, és a szárával keverni.

2018. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!