Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Jó minőségű késeket szeretnék...

Jó minőségű késeket szeretnék vannak tippek?

Figyelt kérdés

Nézelődtem már Google-n de annyi féle fajta van mint égen a csillag! Chef kés meg hasonlók érdekelnének!

Vettem már pár hónapja az Intersparban pontokért de azok közel sem voltak olyan minőségiek amilyenre én gondoltam!

Ha linket tudtok linkelni olyanról ami már bevált azt nagyon megköszönném!


2018. febr. 18. 08:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Persze megfizethető áron! Mert 50 ezret nem igazán szeretnék adni egy késért
2018. febr. 18. 08:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ikeások jók. Tanuló szakácsoknak pedig a Fiskars késeket szokták ajánlani.
2018. febr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azoknak a Jamie Oliver késeknek az ár-érték aránya nagyon jó. Nem tudom mit vártál tőlük, normál háztartási használatra elsőosztályúak. Tán csak nem az zavar, hogy Kínában készült?
2018. febr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amiket az Ikeában vettél azok kíváló minőségűek, nincs szükséged annál jobbra.

Egy jó minőségű fenőacélt vegyél mellé éa tanulj meg élezni, életed végéig ki fognak szolgálni.

2018. febr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha az olivéres késnél jobb kell, azt nem fogod olcsón megúszni!


Amúgy mi volt vele pontosan a baj? Mit vársz egy késtől?

Csak mert így nehéz ajánlani, mert csoda kés nem létezik.

Minél inkább jobb az egyik dologban, annál "rosszabb" a másikban.

Egy 140.000 ft-os késnek is meg vannak a maga (néha igen jelentős) hátrányai.


Egyébként meg ha már eldöntötted mit akarsz, a másik legnagyobb probléma amivel szembesülni fogsz, hogy lehet, hogy nem beszerezhető Magyarországon.

Nagyon sok márkával, és márkán belüli típussal ez van.

Még pár éve sokkal jobb volt a helyzet, én nemrég szembesültem ezzel, hogy annyira leszűkült a választék, hogy gyakorlatilag ha azokból (ami tényleg nem sok) nem tudsz választani, akkor külföldről kell rendelned.

2018. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Piacokon, kirakodóvásárokon szoktak előfordulni késesek.

Tizenéve ott vásárolunk és még mindig teljesen rendben vannak az elsők is.

Pl: Nagy István, Nagy Zoltán

2018. febr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem Icel márkájú késeim vannak, hosszú évek óta használom, és nagyon elégedett vagyok velük.

Évente 2 alkalommal el szoktam vinni megéleztetni egy nagyon jó köszörűshöz (nem misteminit meg ilyenek), és tényleg semmi panaszom rá.

A nagykésem ilyen:

[link]

De minden célra van a márkának kése.

Nézd meg, hátha tetszeni fog...

2018. febr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha anyagilag belefer, akkor en a Victorinox konyhai keseket batran ajanlom. Nem olcso, de kb elnyuhetetlen.

Nagyon regen dolgoztam konyhan, ott hasznaltuk es beleszerettem. Aprankent vettem egyet-egyet, amikor az addig hasznalt egyszerubbek leamortizalodtak. Az elso darabok tobb, mint tiz evesek, de tokeletesek most is, elezni is ritkan kell egyebkent. Most mar egy keszletrevalo van belole, kb 3 eve vettem meg az utolsot. Napi hasznalatban vannak es ha igy birjak tovabbra is, akkor nagy esellyel nem kell kest vennem, amig elek.

2018. febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2018. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

99%, hogy nem a késsel van baj, hanem az élezéssel. Ha tudsz angolul, akkor tanulságos (ha nem, akkor is érteni fogod a lényeget a videóból):

https://www.youtube.com/watch?v=7dFFEBnY0Bo

2018. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!