Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szerintetek a saláta és az...

Szerintetek a saláta és az uborka hogy marad tovább friss?

Figyelt kérdés
Ha hütőbe teszem vagy ha szoba hőmérsékleten van? Sose tudom eldönteni hogy marad tovább friss a saláta ( nem kezd el a levele elszáradni stb).

2018. márc. 7. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Ha más lehetőség nincs, mint a szobahőmérséklet, vagy a hűtőszekrény, akkor mindenképpen a hűtőben marad tovább friss. Vannak erre kitalált dobozok. Tényleg jók, akár egy hétig is friss marad a saláta.
2018. márc. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

A saláta hütöben, méghozzá elöször papírtörlöbe, utána müanyag zacskóba téve úgy, hogy a zacskót nem zárod be. Így jópár napig frissen marad.

Az uborkát ugyanígy szoktam tárolni, de az símán is elvan a hütöben.

2018. márc. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Hűtőben, a zöldségtároló rekeszben alul, minden fakszni nélkül.

Gondolom nem hetekig raktározod, hanem 1-2 napig.

Akármiben tárolod a salátát, annak a külső 2-3 levelét úgyis leszeded, ha akár egy órája is vetted a boltban, mert töröttek, vastagok, nem szépek.

Akkor meg nem mindegy?

2018. márc. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%
Tedd be a hűtőbe egy kis műanyag dobozba mellé pedig friss félhagymát.
2018. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

"Tedd be a hűtőbe egy kis műanyag dobozba mellé pedig friss félhagymát."


Akkor legalább büdös lesz, és amiatt kell kidobni!

2018. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%
Nem lesz annak semmi baja. Én legalábbis nem érzem.
2018. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Attól, hogy te nem érzed, ha valaminek hagymaszaga van, más még érzi!
2018. márc. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Uborkáról ne húzd le a müanyagot ha nem azonnal akarod elkészíteni. Ha csak kis része kell vágj le amekkora kell müanyagostól s a többit vissza a hűtőbe. A salátával ugyan igy tégy. Hagyd becsomagolva amig nem használod fel. Egy hétig is el vannak így hűtőben.
2018. márc. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%
Utolsó elötti, senki se érzi rajta a hagymaszagot. Se barátok, se családtagok. De ki se próbáltad, honnan tudnád hogy átveszi a szagát? :D
2018. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Én csak jégsalátát eszem, az is, az uborka is eláll bő egy hétig a hűtőben mindenféle igyekezet nélkül, legalábbis nálam ez a helyzet.


A hagyma nem tudom, mit csinál, de sokunknak nem gond, ha valami hagymaszagú, mert magát a hagymát is szívesen megesszük :) Nem mindenki jár olyan körökbe, ahol kiakadnak ezen s egyáltalán megérzik, hogy az ember előző nap nyers hagymát evett...

2018. márc. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!