Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mai nap fozes kozbem valami...

Mai nap fozes kozbem valami tortent valaki segitene?

Figyelt kérdés

[link]


Nem tudom hogy hogy tisztitsam meg. Kb egy hetes es nem tudom hogu miez.. hogy tisztitsam meg?



2018. márc. 11. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A hidegzsíroldó minden szennyeződést visz. Amit nem az kuka.
2018. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ecettel dörzsöld ki (nem kell mindenre erös vegyszereket használni, föleg, hogy a zsíroldó ZSÍR ellen való ésn nem MINDEN ellen), utána öblítsd át alaposan.


Ha még el van szinezödlve, akkor sós ecetes vizet forralj benne, és utána mosogasd el.

2018. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a tanacsokat
2018. márc. 11. 13:46
 4/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
Én a fazék külső részét ilyen fekete elszíneződéseket, még fogkrémmel szoktam átsúrolni.
2018. márc. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mindent meg probalok.

De miert szinezodott el?

Vizet raktunk bele es utana ilyen lett

2018. márc. 12. 00:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez egy alumínium edény?
2018. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen

Elektromos fozo edeny

2018. márc. 12. 12:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hoyg alumínium edény!!!!


Valószínüleg savas étel került bele és az elszínezi, mert a felületen lévö oxidréteged leoldja.


Ebben az esetben nem tudsz mit tenni, rendbehozni házilag nem igazán lehet, viszont így egészségkárosító hatása van, ne használd!

2018. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az alumíniumból készült edényeket, kaspókat félbevágott citrommal vagy paradicsommal tisztíthatjuk meg. Mivel hajlamos a vízkövesedésre, ajánlatos bizonyos időközönként ecetes vízben áztatni. Lúgos szereket ne használjunk, mert tönkreteszi a fémet. Ha az alumínium már fekete, főzzünk benne friss almahéjat, és a külsejét is dörgöljük át az almahéj forró főzetével.
2018. márc. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsó: alumíniumot TILOS savas dologgal "tisztítatni", mert tönkremegy töle!
2018. márc. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!